Багато людей переконані, що для того аби стати стрункими та пластичними, потрібно займатися спортом та дотримуватися дієти. Однак, це хибне уявлення. Усі стереотипи руйнує новий вид спорту пол-денс. Тут фізичні навантаження не вимагають строгих обмежень у споживанні їжі. Головне – дотримуватися правил раціонального харчування, а інтенсивні тренування точно не дозволять зайвим калоріям псувати красу тіла.
Пол-денс – це досить молодий вид спорту, який впевнено руйнує стереотипи. Обов’язковий і головний його елемент – пілон. З огляду на це, в людей формується хибна асоціація пол-денсу зі стриптизом. Нічого подібного! Тут немає чогось аморального чи непристойного, а лише грація, краса, здоров‘я та струнка фігура.
Про пол-денс у Житомирі читачам сайту “Житомир-онлайн” розповіли директор студії спортивного танцю на пілоні «Victoria» Світлана Зюбак та тренер Євгеній Злов.
Розкажіть, будь ласка, що таке пол-денс?
Євгеній Злов: Пол-денс – це молодий танцювальний напрямок і в жодному разі не стриптиз. Перший чемпіонат був у Бельгії в 2011 році, а в Україну пол-денс прийшов у 2012 році. Є декілька його різновидів. В основному це хореографія в поєднанні з акробатикою і акробатика з фізичною силою. Кожен обирає свій пол-денс. При цьому, все залежить від фізичної підготовки. Перед початком занять у нас практикується досить серйозна розминка, аби всі м’язи тіла були в тонусі.
Чи доводиться вам руйнувати стереотипи, коли пол-денс прирівнюють до стриптизу?
Євгеній Злов: Часто трапляється, що на першому місці в людей такий стереотип: палка – це шест, шест – це стрипклуб, а стрипклуб – це заробляння грошей і показування свого тіла. Але головна відмінність пол-денсу в тому, що тут не роздягаються. Ми показуємо свою фізичну силу та легкість. Із власногот досвіду можу сказати, що це найскладніший вид спорту. Всі трюки ми виконуємо не на горизонтальній поверхні, а на вертикальній
Світлана Зюбак: До речі, пол-денс лише нещодавно було офіційно визнано в Україні спортивним танцем.
А які вимоги до одягу тих, хто займається пол-денсом?
Євгеній Злов: У пол-денсі одяг – це мінімалізм – топ і шорти. Не тому, що так сексуально чи красиво, а через те, що ми виконуємо вправи, які вимагають, аби шкіра була без одягу.
Складається враження, що пол-денс – це виключно жіночий вид спорту. Чи є серед ваших учнів чоловіки?
Євгеній Злов: 99% наших учнів – це жінки, але й займаються чоловіки. Жінки, звичайно, більш схильні до такого танцю, але парадокс в тому, що чоловіки набагато швидше його опановують. Вони сильніші і роблять складніші трюки. Представники сильної статі можуть за рік освоїти те, над чим жінки працюють три роки. Навіть є світові чемпіони-чоловіки з пол-денсу, серед яких і українці. Головне у пол-денсі – не боятися. Не боятися впасти, бо трюки ми виконуємо головою вниз на слизькому пілоні. Якщо немає страху, все проходить набагато швидше. Чоловікам із цим значно легше. Саме тому ми запрошуємо чоловіків на заняття до нашої студії та маємо намір розширити чоловічі групи.
Світлана Зюбак: У нас навіть займаються дітки із чотирьох років. Їм це дуже подобається і вони набагато швидше все засвоюють. Дітки сприймають такі заняття як забаву, гру. Краще всього починати з пол-денсу у віці 5-6 рочків. Всі наші найменші учні – це майбутні спортсмени.
Скільки людей зараз відвідують студію «Victoria»?
Світлана Зюбак: До нас на заняття приходять майже 100 учнів. Групи невеликі, по п’ятеро людей в кожній. У нас п’ять тренерів, серед яких і чоловіки, і жінки. Студія «Victoria» пропонує акробатику на пілоні, основи акробатики, екзотик, стрейчинг та йогу. Ми також маємо намір ввести тверк – це ритмічне поєднання різних танцювальних жанрів, коли людина завмирає в якійсь стильній позі.
Як ставляться жінки до тренерів-чоловіків?
Світлана Зюбак: По-різному. Жінки мають право обирати собі тренерів. Тобто, замість чоловіка можна піти на заняття в групу до жінки. Навіть ті, хто раніше соромилися, краще ставляться до чоловіка, бо він страхує і з ним не боїшся впасти.
Чи існують обмеження для людей, які хочуть займатися пол-денсом? Наприклад, вік або маса тіла?
Світлана Зюбак: Таких обмежень не існує, але важливий стан здоров’я бажаючих.
Євгеній Злов: Навіть ті, хто має проблеми зі здоров’ям, можуть відвідувати легкий пол-денс або екзотик. Тобто, ми обираємо рівень складності, залежно від того, що людині не зашкодить.
Що дають заняття пол-денсом?
Світлана Зюбак: У першу чергу піднімається самооцінка. Я перевірила результат на собі. У мене були проблеми зі спиною, які відчувала щоранку, коли вставала з ліжка. Тепер забула про те, що мене колись турбувала спина. Стають сильними руки, а також тренується прес. Ми навіть по 300 разів качаємо прес. Якщо погано розігрітися, то травми неминучі.
Євгеній Злов: Ми розвиваємо всі м’язи, але в основному це прес, спина та руки. Якщо в людини такі проблеми зі спиною, як сколіоз чи кіфоз, то пол-денс це забирає і вирівнює поставу. Саме стрейчинг, як похідна від пол-денсу, на першому місці для статури.
Чому з усіх видів спорту ви обрали саме пол-денс?
Світлана Зюбак: Я займалася і шейнінгом, і пілатесом, і в тренажерному залі. Мені там набридло. Прийшла спробувати пол-денс і вже займаюся півтора роки. Пол-денс сподобався, бо там немає рутини, а постійно щось змінюється та практикуються нові елементи, трюки.
Євгеній Злов: Я переглядав в інтернеті відео з чоловічим пол-денсом і вирішив спробувати, чи вийде так в мене. Тим більше, я тривалий час займався танцями та спортом. Для занять пол-денсом потрібна сила волі, бо спочатку це боляче. З часом біль зникає.
Після занять пол-денсом немає синців?
Євгеній Злов: Синці є, але потім шкіра швидко загоюється і жодні подразники їй не шкодять. А на руках є мозолі, але ми не можемо користуватися кремами. Руки мають бути сухими. У мене, наприклад, мозолів майже не видно. Тіло до всього звикає.
Такий вид спорту допомагає шліфувати фігуру?
Євгеній Знов: Серед усіх видів спорту найбільше допомагає схуднути саме пол-денс. Тут постійно змінюються навантаження та працюють всі м’язи. Наша студія практує майже півтори тисячі різних трюків. Окрім цього, все зайве з тіла забирає адреналін. Головне наше правило – це здоровий спосіб життя та правильне харчування.
Світлана Зюбак: Тим, хто займається пол-денсом, не потрібно сидіти на дієтах. Тренування вимагають значних витрат енергії, а тому ослаблений і виснажений організм просто не справиться з навантаженнями. Солодкоїжки можуть, наприклад, дозволити собі улюблені ласощі, багаті вуглеводами у першій половині дня.
Якою має бути інтенсивність занять пол-денсом?
Євгеній Злов: Якщо звернути увагу на те, що восьми годин достатньо, аби наше тіло відпочило, то можна займатися щодня. Кожне заняття триває 1 год. 20 хвилин.
Чи задоволені тренери студії «Viktoria» результатом своїх учнів?
Світлана Зюбак: Студія працює лише чотири місяці і за цей час дві наші дівчини відвідали чемпіонат, з якого привезли сертифікати. Тепер вони також можуть проводити заняття з пол-денсу. А ще двоє дівчаток успішно здали нормативи з фізичної підготовки в нову поліцію. У них навіть запитували, де вони займалися
Євген Злов: 85% наших учнів займаються пол-денсом для себе. Лише 10% демонструють свої досягнення публічно. Якщо людина хоче виступати, ми допомагаємо поставити номер та готуємо її. Протягом трьох хвилин виступу потрібно показати все, що ти вмієш. Кожен новий засвоєний прийом – це перемога над собою. Ті, хто займаються пол-денсом, засинають і прокидаються на пілоні, бо постійно думають, як виконати трюк та вдосконалит свою майстерність.
Всі бажаючі займатися пол-денсом можуть знайти студію спортивного танцю на пілоні «Victoria» за адресою: м.Житомир, вул.Перемоги, 10, бізнес-центр «Імперіал» (ІІІ поверх). Контактиний телефон: (097)753-80-69.