У Житомирському державному університеті імені Івана Франка в рамках мистецького проекту «Арт-світ» 2 березня відкрилася персональна виставка художника Сергія Носка.
У центральному корпусі університету молодий житомирський митець вже вдесяте представив виставку своїх картин.
Сергій Носок – винахідник авторської об’ємно-наскрізної пластики в живописі. Його картини – це поєднання графіки та дизайну. Скромний художник не часто афішує той факт, що у книзі Ліни Костенко «Берестечко» представлено аж 42 його ілюстрації. Вже зараз його роботи зберігаються у приватних колекціях Польщі, Німеччини, Румунії, Греції та Австралії.
Сам Сергій Носок дуже скромний. Картини з філософським змістом розкривають його значно глибше, ніж слова.
За щирість, відкритість та дитинство в душі свого наставника обожнюють учні Житомирської художньої школи, в якій він працює. Діти легко знаходять контакт з учителем та майже не пропускають занять.
Сергій Носок розповідає про себе: «Різав гравюри, а потім прийшов живопис. За гравюрами теж дуже скучив. Потім в альбомчиках я знайшов ескізи і почав поєднувати. Мене надихає все – і природа, і книжки, і кінематограф, і люди».
“Хочу подякувати університету за допомогу в організації виставки. Так легко виставки в мене ще не відбувалися. Долучилося багато людей і всі картини одразу знайшли своє місце на стіні. Це все дуже легко навіть для душевного спокою. На стіні все сприймається інакше, ніж в майстерні. Саме тут бачиш картину з іншого ракурсу», – додає художник.
Неординарні авторські твори одразу захоплюють всіх, хто їх оглядає. Картини Сергія Носка змушують задумуватися та насолоджуватися не лише формою, а й змістом.
Своє враження від виставки висловив і ректор Житомирського державного університету імені Івана Франка Петро Саух: «Такої масштабної виставки у нас ще не було. Коли б я не побачив молодого художника, то після знайомства з картинами сказав би, це роботи мудрої, надзвичайно зрілої, енциклопедичної людини, твори якої пронизані мудрістю. Це може зробити людина, яка пройшла довгий життєвий шлях. Я надзвичайно вражений, що молодий художник володіє майстерністю зрілого митця. Якщо ви подивитеся на ці роботи, то вони вражають своєю масштабністю. Об’ємний живопис вкрай рідко можна зустріти. Переконаний, що у Сергія Олександровича, як митця, надзвичайно велика перспектива».
Сподіваємося, що наш фоторепортаж не залишить читачів сайту «Житомир-онлайн» байдужими та мотивує відвідати виставку Сергія Носка.