Відкритий лист до Генерального прокурора України Юрія Луценка
Звернутись до вас змушує критична ситуація, яка складається зараз на Житньому ринку міста Житомира. Проблеми, на території, яку займає ринок, на жаль, розпочались давно. Підприємці, які торгують на ринку, вже не вперше стають жертвами неадекватної політики керівництва ринку в особі директора Василя Третьяка. Тепер до питання адекватності додається питання законності.
Нещодавно на території ринку розпочалась реконструкція. Справа, звичайно, хороша, але – якщо вона відбувається в законних рамках та не загрожує життю людей. У випадку з ринком не дотримується ні одна, ні інша умова. Декілька тижнів тому були демонтовані старі кіоски перед входом до м’ясного павільйону і зараз на їхньому місті заливають бетонний фундамент. Для таких робіт, зрозуміло, необхідні відповідні документи, зокрема: погодження в органах місцевого самоврядування, проект реконструкції чи будівництва та декларація на початок будівельних робіт. Нічого з перерахованих документів кооперативне підприємства «Житній ринок» не має. Єдиний папір з погодженням – це Схема планування розміщення об’єктів торгівлі на території Житомирського кооперативного ринку. На ньому – підпис начальника управління містобудування та архітектури Євгенії Черкасової. Але ж цього явно не достатньо для проведення робіт.
Друге, не менш важливе питання: за які кошти відбувається реконструкція? Кошти збирають з підприємців, змушуючи платити по 40-70 тисяч гривень в залежності від розмірів кіосків. Ці кошти вносяться на рахунок підприємства як благодійні внески, тож на кіоски, які будуються за кошти підприємців, вони самі не отримують жодного права. Варто зауважити, що собівартість самих кіосків, які споруджують набагато нижча за благодійні внески, що збирають з підприємців. Тобто частина коштів «відмивається» керівником підприємства. Але варіантів відмовитись чи заплатити менше вони не мають, оскільки їм погрожують навіть за публічні заяви з цього питання позбавити права працювати на ринку. Людей практично перетворюють на заручників ситуації.
В незаконній реконструкції є ще одне вкрай важливе питання – роботи ведуться не належним чином, без дотримання норм безпеки. Наприклад, зварювальні роботи ведуться просто у людей над головою. І це тільки одне з порушень. Хто веде роботи, і чи є у підприємства-підрядника допуски до робіт – невідомо. Тож нещасний випадок на Житньому ринку за таких умов – це питання часу.
З огляду на те, що відбувається на Житньому ринку у Житомирі, виникає питання: куди дивляться контролюючі органи, в той час як в одному з найбільш людних місць міста відкрито відбуваються незаконні дії? Чому не реагують прокуратура, поліція, комунальні інспекції з благоустрою, яких аж дві в місті, держгірпромнагляд, міська влада?
Просимо негайно вжити заходів щодо беззаконня, яке відбувається на Житньому ринку. Зі свого боку для розголосу ситуації та привернення уваги, плануємо поширити дану інформацію в ЗМІ та контролювати подальший розвиток подій.
Всеукраїнська організація,
відокремлений підрозділ
О. Федосюк




