Реклама
Свіжі новини
ГоловнаБез категоріїВ Андрушівському районі через байдужість влади школярі замерзають у класах

В Андрушівському районі через байдужість влади школярі замерзають у класах

Підпишіться на нас в Google
Додати зараз

Кілька днів поспіль в обласній державній адміністрації на всю Україну гучно звітують: Житомирщина майже на 100% готова до зими. При цьому, на офіційному сайті ОДА запевняють, що всі будуть і з теплом, і з електроенергією. Так написали 11 жовтня і керівництво області повторило теж саме особисто Прем’єр-міністру вже сьогодні. Чиновники кажуть, що у 95% садочків та шкіл вже стало тепло.

Реклама

Виникає логічне запитання: а що ж із тими 5%, коли їм буде тепло і чи станеться це взагалі? Проблеми й справді існує, але влада її замовчує.

А от батьки школярів із Андрушівського району не знають, коли дітям буде тепло. Учні вже почали хворіти простудними захворюваннями та шморгати носиками. Такий неприємний сюрприз підсунула погода та місцева влада. Стовпчики термометрів щодня опускаються вниз, а опалення ніхто не вмикає. При цьому, така ситуація спостерігається саме в тих навчальних закладах, де з ціллю економії відмовилися від дорогого газу і встановили твердопаливні котли.

Про холодні класи, крижані батареї та дітей у кількох светрах і верхньому одязі розповіли батьки учнів із Андрушівської та Новоівницької загальноосвітніх шкіл і Старокотельнянської гімназії. До речі, це найбільші навчальні заклади району.

Реклама

За словами батьків школярів, вони не одноразово бачили, як до котельні вантажівки підвозили дрова. Тоді з надією вірили, що як тільки похолодіє, дітям у класах буде комфортно. Тим більше, є розпорядження голови райдержадміністрації про те, що опалення можна включати за умови, що середньодобова температура опускається нижче +8 градусів. Надворі різко похолоділо і за прогнозами синоптиків найближчі 10 днів чекати потепління, не варто. Проте, не так сталося як гадалося.

Люди стверджують, що місцева влада досі не уклала договорів на постачання тепла до цих трьох навчальних закладів. Кажуть, що проводили не один тендер, але чому не визначили переможця, невідомо. Серед батьків поширюються чутки, які ще більше їх бентежать. Мова й де про те, що відділ освіти хоче розірвати договори оренди із тими, хто раніше забезпечував школи теплом. Таким чином, старих постачальників виженуть, а нових ще й досі не знайшли.

Очевидно, що тих нещасливих 5% шкіл та садочків потрапили і андрушівські учні. Офіційна статистика тішить тих, кому тепло. Натомість, що буде з іншими, ніхто не пояснює.

Реклама

В Андрушівському районі опалювальний сезон зараз на межі зриву. Добре, що попереду три вихідні і батьки будуть відігрівати своїх чад, але ситуацію це не рятує. У понеділок знову до школи, та влада особливо не переймається, щоб дітям було комфортно. У холодних класах і наука в голову не полізе.

Батьки налаштовані рішуче і стверджують, що не допустять, аби діти сиділи в холоді. Якщо влада не спромоглася провести тендер і укласти договір, то школярі не можуть бути заручниками бездіяльності чиновників.

Реклама
Читайте також
Реклама
Реклама
Реклама