Свіжі новини
ГоловнаПодіїНа Житомирщині пенсіонерка віддала псевдополіцейським 14 тисяч "за порятунок затриманого сина"

На Житомирщині пенсіонерка віддала псевдополіцейським 14 тисяч \”за порятунок затриманого сина\”

Правоохоронці вкотре застерігають громадян від пройдисвітів, які полюють на їхні заощадження, подекуди вдало користуючись загальновідомою схемою «уявного порятунку з поліцейського відділку», «термінових коштів на лікування жертви ДТП» тощо. Якщо до вас зателефонували з подібною пропозицією, набирайте номер «102».

24 січня до Баранівського відділення поліції звернулася 79-річна жителька району із повідомленням про ошуканство. Як розповіла пенсіонерка поліцейським, напередодні на її стаціонарний телефон подзвонив невідомий чоловік, який назвався поліцейським. Після того незнайомець повідомив, що син бабусі затриманий правоохоронцями за вчинення злочину і знаходиться у поліцейському відділку у м. Житомирі.

Така звістка неабияк схвилювала літню жінку і наступну інформацію про «фінансове залагодження питання» вона сприйняла, швидше, як настанову, яку й поспішила виконати, аби врятувати рідну людину з халепи. Про те, що можна було б і зателефонувати синові, спохвату не зметикувала. Натомість через найближче банківське відділення перерахувала на названий незнайомцем рахунок усі грошові заощадження – 14 тисяч гривень. І лише згодом насмілилася дізнатися про синову долю у нього самого. Звісно, чоловік про власні «кримінальні перипетії» навіть і не здогадувався.

Інформація за вказаним фактом була внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст.190 (Шахрайство) ККУ. У рамках розпочатого кримінального провадження поліція встановлює причетних до ошуканства осіб.

Водночас поліцейські звертаються до жителів Житомирщини із застереженням:

– у разі, якщо вам повідомляють про затримання поліцією рідної людини, уточніть усі відомості, у тому числі й відділок, в якому знаходиться ваш родич. Після цього зателефонуйте самі до чергової частини поліції, з’ясуйте всі обставини та повідомте про вимагання грошей;

– спробуйте зв’язатись з людиною, про яку йдеться, або з кимось, хто може бути поруч – рідні, друзі, сусіди тощо;

– у разі візиту до вас додому поліцейських, вимагайте у них пред’явити службове посвідчення, перепитайте та запишіть прізвища та посади. Якщо візитери викликають у вас підозру, спілкуйтеся з ними у присутності рідних, сусідів чи знайомих;

– жодним чином не погоджуйтесь на умови незнайомців, особливо якщо вони вимагають терміново сплатити грошів за нібито звільнення рідної людини від відповідальності. Відразу повідомте на номер «102» – вас намагаються ошукати!

Розкажіть про заходи перестороги своїм батькам, рідним, сусідам та знайомим. Це допоможе вберегти їх від неприємностей та завадить ошуканцям продовжити свою злочинну діяльність.

Ваша стаття
Читайте також

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img