Комісія з відбору Програми «U-LEAD з Європою», у складі експертів Програми, представників Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства соціальної політики України, проаналізувала 179 заявок, що надійшли для отримання допомоги на створення / модернізацію ЦНАП, та відібрала 150 кандидатів для участі у Фазі Впровадження.
Просимо переможців відбору взяти до уваги наступні застереження:
Включення до цього списку не означає безумовної підтримки заявки (проєкту), оскільки значна кількість заявок (проєктів) ще потребують належного офіційного підтвердження:
1) наявності проєктно-кошторисної документації чи кошторису витрат та вчасного завершення ремонтних робіт у приміщеннях, які пропонуються для ЦНАП;
2) виділення достатнього фінансування для таких робіт (зокрема, рішення місцевої ради з відображенням цих видатків у місцевому бюджеті на 2019 та/або 2020 роки);
3) вчасного завершення підготовки приміщення (до травня 2020 року).
Включення до цього списку не означає підтримки заявки (проєкту) в запитуваному обсязі. Конкретні види допомоги та її обсяги будуть визначатися спільно Програмою та громадою, з урахуванням методологічних підходів Програми до функціонування належного ЦНАП за результатами візиту спеціалістів Програми до громади і детального експертного оцінювання реальних потреб. Це, зокрема, стосується і запитів на електронні системи керування чергою. Також, звертаємо увагу, що у багатьох випадках Програма пропонує додаткові обсяги підтримки громаді, які не запитувалися у заявці, якщо це потрібно для цілей створення ефективної системи надання адміністративних послуг, належної територіальної доступності до послуг. Зокрема, це стосується створення та облаштування віддалених робочих місць ЦНАП у старостинських округах тощо.
В окремих заявках (проєктах) очевидно, що запланованих обсягів фінансування недостатньо для облаштування належної інфраструктури ЦНАП, в тому числі умов для осіб з інвалідністю. Тому Програма може встановлювати умовою участі у Фазі Впровадження – визначення громадою додаткових фінансових ресурсів та/або врахування додаткових вимог до облаштування приміщення. Також звертаємо увагу, що у разі пропонування у заявці для використання під ЦНАП приміщень соціальної інфраструктури (бібліотеки, спортзали, музичні школи тощо) – обов’язковим є проведення громадських слухань та з’ясування думки мешканців громади щодо таких змін.
У містах та селищах, що розташовані у районних центрах, буде здійснюватися обов’язкове вивчення наявної інфраструктури ЦНАП при райдержадміністрації, інших об’єктів державної / комунальної власності для оптимального вибору приміщення для ЦНАП, а також для визначення заходів щодо створення «спільного» (міськрайонного / селищно- районного) ЦНАП.
Програма залишає за собою право на отримання додаткової інформації щодо кожної заявки. Будуть проводитися обов’язкові візити спеціалістів Програми до кожної з громад, і визначення заходів щодо створення / модернізації ЦНАП. У разі виявлення непереборних перешкод для участі громади у Фазі Впровадження (зокрема, неможливість вчасної підготовки громадою належного приміщення для ЦНАП, відсутність у громади необхідного співфінансування тощо), заявка може бути відхилена Програмою на будь-якому наступному етапі комунікації та підготовки технічного завдання щодо співпраці.
Наголошуємо, що Програма не надає допомоги у придбанні обладнання для надання паспортних послуг, а також не виконує жодних будівельно-ремонтних робіт чи фінансування цих видів діяльності. В рамках цього відбору Комісія не підтримала жодної заявки на придбання мобільного ЦНАП.
Аналіз ситуації в громадах і підготовка Технічних Завдань:
З кожною громадою – переможцем четвертого відбору будуть індивідуально контактувати та відвідувати уповноважені спеціалісти Програми починаючи з 1 серпня 2019 року. За результатами візитів для кожної спроможної громади – учасника Програми протягом серпня-грудня 2019 року буде складене детальне Технічне Завдання для створення / модернізації ЦНАП із зобов’язаннями Програми й громади. Сподіваємося на плідну співпрацю!
Для громад, які не стали переможцями відбору, звертаємо увагу, що основними причинами відхилення заявок були:
– подання заявок органами місцевого самоврядування (ОМС), які не належать до цільової групи Програми. Зокрема, це стосується ОМС з кількістю мешканців до 5 тисяч осіб (і при цьому не підпадають під визначені Правилами винятки) та понад 100 тисяч осіб (і при цьому не мають статусу ОТГ або укладених договорів про співробітництво територіальних громад). Також не розглядалися заявки, що були подані районними державними адміністраціями.;
– критичний брак інформації у заявці для її оцінювання (в тому числі відсутність інформації про приміщення, необхідних планів, фотографій тощо);
– відсутність належного приміщення для ЦНАП та відсутність у заявці інформації про будь-які перспективи вчасного облаштування такого приміщення та/або відсутність інформації про фінансування відповідних видатків.
Перелік переможців 4 раунду відбору у Житомирській області:
1. Баранівська міська рада
2. Бердичівська міська рада
3. Брусилівська селищна рада
4. Коростенська міська рада
5. Миропільська селищна рада
6. Новоград-Волинська міська рада
7. Пулинська селищна рада
8. Райгородоцька сільська рада
9. Ружинська селищна рада
10. Хорошівська селищна рада