Свіжі новини
ГоловнаПодіїУ Житомирі відбулась конференція «Актуальні питання педіатрії та вакцинації в умовах спалаху...

У Житомирі відбулась конференція «Актуальні питання педіатрії та вакцинації в умовах спалаху вакцинконтрольованих захворювань»

Сьогодні, 16 листопада, в актовій залі Житомирського медичного інституту відбулась конференція «Актуальні питання педіатрії та вакцинації в умовах спалаху вакцинконтрольованих захворювань», організована ГС «Українська Академія Педіатричних спеціальностей», ГО «Центральноукраїнська Академія Педіатрії»,
та ГО «Всеукраїнська асоціація дитячої імунології» .

На заході обговорювали проблематику та шляхи вирішення ситуації з синдромами та хворобами, які сьогодні потребують детальнішого вивчення в Житомирській області задля їх подальшої профілактики та лікування лікарями пацієнтів.

У конференції взяли участь: Федір Лапій (к.мед.н., доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, член НТГЕІ, Голова правління ГО «Батьки за вакцинацію»), Олексій Маслов (лікар-педіатр, лікар з медицини невідкладних станів, інструктор ACLS, PALS AHA), Анастасія Бондаренко (д.мед.н., доц. кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО імені П.Л. Шупика), Олександр Мазулов (к.мед.н, доцент кафедри педіатрії № 1 ВНМУ ім. М.І. Пирогова, член ERS, EAACI, представник від України ESPID), Віра Сем’янчук (к.мед.н., доц. кафедри дитячих хвороб Івано-Франківського НМУ), Микола Біляс (завідувач відділенням анестезіології та інтенсивної терапії КУ «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф. Гербачевського» Житомирської обласної ради), Тарас Буланов (лікар загальної практики сімейної медицини клініки «Medibor» м. Житомир, позаштатний експерт НСЗУ, регіональний тренер з питань впровадження ICPC-2 в Житомирській області), Надія Жигалова (лікар-педіатр, керівник педіатричного кабінету «Дитячий Лікар»), Оксана Лук’яненко (керівник групи експертів та координаторів управління охорони здоров’я Житомирської ОДА за напрямком “Педіатрія”, заступник головного лікаря КУ Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні), Тетяна Шевченко (завідувачка дитячим психоневрологічним відділенням Житомирської обласної психіатричної лікарні №1 Житомирської обласної ради), Анна Кухарук (Лікар педіатр-інфекціоніст, КП «Дитяча лікарня їм. В. Й. Башека» ЖМР, ТОВ «Медичний центр Актив-Мед» обласний координатор ГО Батьки за вакцинацію).

Журналісти сайту Житомир-Онлайн взяли коментар у однієї з організаторок заходу Надії Жигалової, яка також є лікаром-педіатром Тетерівської амбулаторії:

«Ми зробили цей захід, бо в наш час масово почали виникати спалахи захворювань, які є вакциноконтрольованими вже більше 50 років. Ми сьогодні бачимо недостатню проінформаваність населення, якому потрібно захищатися, а саме вакцинуватися, і в першу чергу це залежить від медичних працівників, яких теж варто «піднавчити». Спікери, які виступають, дають оновлену інформацію, тобто вчать, як роблять в усьому цивілізованому світі. З’явилася ідея підняти ті проблеми, які є сьогодні саме в нашій Житомирській області. Запрошення на конфренцію були розіслані суто лікарям первинки.
Ми переконані, що збільшення кваліфікованості лікарів через оновлення інформації буде покращувати їх професійні навички і вони зможуть це доносити до пацієнтів, а пацієнти будуть спокійними, бо щеплені від дифтерії, кору тощо. Ми прагнемо, щоб наша Житомирська область забула про спалахи таких хвороб, тому наш захід для цього!»

Надія Жигалова

Навчання лікарів, що прибули з різних куточків Житомирської області, відбувалось запрошеними експертами та лікарями-практиками з наступних тем:

– Імунопрофілактика кору: від історії до сучасності ;
– Основи надання невідкладної допомоги в педіатричній практиці;
– Імунопрофілактика інфекційних хвороб під час вагітності та лактації ;
– Юридичні аспекти вакцинації;
– Протипоказання до проведення вакцинації;
– Кашлюк. Сучасний погляд на проблему, стратегії лікування
графік щеплення дитини;
– Випадок правця у дорослого;
– Вакцинація дорослих;
– Постекспозиційна профілактика сказу : вакцинуємо чи спостерігаємо?;
– Проблеми організації і проведення вакцинації у Житомирській області;
– Раннє виявлення порушення розвитку та психіки у дітей;
– Спалах дифтерії в Україні: на межі катастрофи.

Захід відбувся за підтримки Української Академії Педіатричних спеціальностей, Центральноукраїнської Академії Педіатрії, Західноукраїнської Академії Педіатрії, Всеукраїнської асоціації дитячих імунологів, Житомирського центру громадського здоров‘я, УОЗ Житомирської ОДА, Житомирського інституту медсестринства та клініки «Медібор» м. Житомира.









Залиште свій коментар
Читайте також
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img