25 лютого у Житомирі стартував спільний проєкт «Уникати! Запобігати! Діяти!» – 2020 з організації та проведення заходів щодо поглибленого вивчення підростаючим поколінням основ безпеки життєдіяльності. Його організаторами виступили Управління ДСНС Житомирщини та обласна бібліотека для дітей Житомирської облради. В рамках заходу вони планують охопити за рік усі важливі теми безпеки життєдіяльності, з якими зтикається дитина у повсякденному житті.
Зокрема, кожний останній вівторок місяця проводитиметься інформаційний навігатор «Вибухонебезпечна знахідка», що розпочався саме сьогодні в читальній залі бібліотеки. Першими його учасниками стали третьокласники спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №12. Урок поділився на дві теми – вибухонебезпечні та невідомі предмети сьогодення та боєприпаси часів минулих війн.
Для того, щоб діти зрозуміли усю небезпеку, що в собі несуть сучасні вибухівки, рятувальниця показала на слайдах де саме їх ховають – у коробках цукерок, ляльках, м’ячах, рюкзаках тощо. Розігравши ситуацію знаходження дітьми невідомого рюкзака у транспорті та школі, фахівчиня ДСНС навчила їх алгоритму дій при виявленні небезпечного предмету. – Запам’ятайте, необхідно спокійно повідомити водія, якщо це сталося у транспорті, або вчителів – якщо у школі. Не кричіть, тому що це може створити паніку у інших! Адже людина у стані шоку перестає себе контролювати та замість порятунку вона навпаки може завдати шкоди собі та оточуючим. – розповіла рятувальниця Ірина КОВАЛЬ.
Під час другої частини діти дізналися де громадяни виявляють боєприпаси часів минулих війн, а за допомогою макетів та фотокарток – які вони бувають. Діти розповідали історії знаходження вибухонебезпечних предметів їх рідними та знайомими. На завершення працівниця ДСНС провела вікторину на запам’ятовування пройденого матеріалу. І як завжди не обійшлося без групового фото і «селфі» поруч із «крутими желізяками».