Зараз в магазинах представлено безліч сортів хлібобулочних виробів. Багато господинь теж займаються випічкою хліба, не довіряючи купленій продукції або ж керуючись власним смаком. Термін зберігання хліба — від 12 до 48 годин. А щоб він залишався свіжим, потрібно правильно підбирати хлібницю, враховуючи матеріали її виготовлення.
До уваги господинь пропонуються хлібниці з дерева, нержавіючої сталі, керамічні хлібниці, вироби зі скла та пластмаси. Кожен із запропонованих варіантів має свої переваги і недоліки.
Хлібниця з дерева
Найбільшою довірою користуються хлібниці з дерева. Вони вважаються найбільш відповідними для зберігання хлібобулочних виробів. Але з часом дерев\’яна поверхня розсихається, втрачається зовнішній вигляд виробу, а всередині навіть може завестися цвіль. Крім цього, деякі породи дерева навіть після обробки зберігають здатність поширювати свій запах.
Тому краще купити хлібницю, виконану з ясена, берези або липи.
Пластмасові хлібниці
Хлібниця з пластмаси відрізняється низькою вартістю. Вона невибаглива в догляді, легко піддається чищенню. Пластикові вироби бувають різних стилів і забарвлень, такий предмет ідеально впишеться в будь-який кухонний інтер\’єр. До недоліків пластмасових хлібниць можна віднести відносну крихкість. Якщо модель виготовлена з неякісного матеріалу, то хліб, який зберігається в ній, обов\’язково придбає неприємний запах.
Господиням рекомендується перевіряти сертифікати якості на предмет використання харчової пластмаси.
Хлібниці з нержавіючої сталі
Хлібниці, матеріалом для виготовлення яких є нержавіюча сталь, не так давно з\’явилися на ринку, та й на сучасній кухні. До безперечних переваг такого виробу відноситься його здатність надовго зберігати хліб свіжим і запашним. До недоліків можна віднести відносну дорожнечу.
Хлібниці керамічні
Керамічна хлібниця дуже практична, може виступати і в ролі декоративного елементу на кухні. Вироби з кераміки стали використовуватися порівняно недавно, але швидко завоювали симпатії господинь. Завдяки особливостям даного природного матеріалу, модель не вбирає запахи і протидіє розмноженню мікроорганізмів.
У такій хлібниці не заводиться цвіль, а хліб зберігає свіжість протягом більшого часу. До недоліків можна віднести її крихкість. Найменшого удару досить, щоб поверхня виробу покрилася тріщинами.
Вакуумна хлібниця
Ще один варіант нового і модного сучасного винаходу для зберігання продуктів. Хліб зберігає свіжість за рахунок вакууму. Спеціальний насос створює в хлібниці розріджене середовище, в якому продукти не окислюються, тобто не піддаються впливу мікроорганізмів, зберігають свої корисні якості. Ціна моделі досить висока. А з іншого боку, господиня може використовувати її не тільки для хліба, а й для інших продуктів харчування.
Це основні види хлібниць, представлені на сучасному ринку. Кращі з них — це ті, які відповідають своїм прямим призначенням.