Відомого у Житомирі волонтера Артура Волинця суд відпустив під домашній арешт. ФОТО
Сьогодні відбувся суд з обрання...
Відомого у Житомирі волонтера Артура Волинця суд відпустив під домашній арешт. ФОТО
Сьогодні відбувся суд з обрання...
Покарано житомирянина, який по-звірячому убив юну Анну Голубенко
За публічного обвинувачення прокурорами Житомирської...
У Житомирі суд прирік тяжкохвору людину, вина якої не доведена, на смерть без медичної допомоги
У Богунському районному суді м....
У Довбиші знайшли зловмисника, який "замінував" місцевий клуб
27 червня у Довбиші невідомий...
Новини
У Житомирі держуніверситет припиняє викладати російську мову та літературу. Відео
27 травня 2022
З наступного року у Житомирському держуніверситеті остаточно припиняють викладати російську мову та літературу.
Про це розповів директор Інституту філології та журналістики Житомирського держуніверситету імені І.Франка Олексій Башманівський.
Набір на спеціальності, пов'язані з вивченням російської мови, закрили у 2020 році. Залишилися чотири студенти-магістри з Туркменістану, які навчаються на спеціальності "Середня освіта. Російська мова та література".
"На сьогодні в інституті філології та журналістики навчається 460 студентів. І серед них – чотири громадянина Туркменістану, які є здобувачами спеціальності "Середня освіта. Російська мова і література. Зарубіжна література та англійська мова". Крім того, вісім років тому з початком війни на сході України до нас приїхали 24 студенти, які продовжували навчання саме на спеціальності "Російська мова". До того вони навчалися у Луганському та Донецькому університетах. І з того часу у нас існувала певна традиція підготовки громадян саме з цієї спеціальності", – каже Олексій Башманівський.
За совами ректорки ЖДУ імені І.Франка Галини Киричук, попит на вивчення російської мови та літератури впав у 2014 році.
"У такий спосіб самі абітурієнти показали своє ставлення до цієї спеціальності і до цієї мови. Російська мова не викладалася в університеті, як предмет для інших спеціальностей. Вона викладалася лише на спеціальності, де безпосередньо вивчається російська мова та література разом із середньою освітою та іноземною мовою", – розповідає Галина Киричук.
За словами Олексія Башманівського, це останній випуск спеціальності. В грудні 2022 року студенти-магістри з Туркменістану закінчують навчання. З отриманим дипломом Житомирського держуніверситету вони матимуть можливість викладати російську або ж англійську мови чи зарубіжну літературу.
По закінченню університету вони знатимуть українську, англійську та російську. Російська їм потрібна, бо вони є громадянами Туркменістану і після навчання повернуться до своєї країни, каже Олексій Башманівський.