Свіжі новини
ГоловнаУкраїнаЯк правильно писати LSI-текст та чим він відрізняється від SEO-тексту

Як правильно писати LSI-текст та чим він відрізняється від SEO-тексту

Багато спеціалістів все ще вважає, що SEO — це лише про ключові слова та їхню щільність у тексті. Саме тому деякі сайти не потрапляють в топ пошукової видачі Google. Але сучасні пошукові роботи можуть не лише переглядати пости у блозі або опис сайту, вибирати найбільш очевидні ключові слова і швидко оцінювати їхню релевантність. Сучасні системи використовують складні алгоритми та враховують так званий прихований семантичний індекс (LSI).

Маркетинговий відділ хостинг-провайдера Cityhost.ua у цій статті ділиться секретами написання якісних LSI-текстів та розповідає, чим вони відрізняються від класичного SEO.

641c466ea5474.jpg

Що таке LSI-тексти

Створюючи стратегію просування сайту в пошуковиках, потрібно обов’язково враховувати LSI-фактор. Алгоритм Google використовує обробку природної мови (NLP) для розуміння слів у реченні та зв\’язків між ними. Однак, щоб краще зрозуміти зміст сторінки, він використовує LSI — приховане семантичне індексування.

Слова і фрази семантично пов\’язані з іншими словами, а також синонімами та близькими поняттями. Тому LSI може проаналізувати, чи пов\’язаний смисл контенту з основними ключовими словами, і визначити, чи є текст достатньо вичерпним.

LSI не є інструментом чи прямою заміною ключових слів або інших тактик SEO. Тут більше йдеться про те, як пише і формулюєте свій контент автор, щоб пошукові системи вважали його достовірним, релевантним та достойним розміщення вгорі результатів пошуку.

При прихованому семантичному індексуванні збирається вміст веб-сторінки та видаляються найбільш нерелевантні слова, такі як займенники та сполучники. Текст, що залишився, сканується, лексика порівнюється з відомими авторитетними джерелами на ту ж тему. Тому LSI-копірайтинг — це не про ключові слова та їхню щільність, а про широту релевантної лексики.

Як з\’явилася методика LSI

Вперше LSI було впроваджено в алгоритм Google у 2004 році, що дозволило пошуковій системі надавати користувачам більш релевантні результати. Система допомогла Google розуміти текст, що використовується в гіперпосиланнях. Це оновлення кардинально змінило результати пошуку.

Оновлення алгоритму Hummingbird, випущене в серпні 2013 року, покращило здатність Google інтерпретувати наміри пошукача за допомогою обробки природної мови та прихованого семантичного індексування (LSI). Hummingbird може карати сайти, які перенасичують матеріал ключовими словами та низькоякісним контентом.

Семантичний пошук — це концепція, яка покращує результати, зосереджуючись на намірах користувача і точній релевантності або відповідності ключових слів до контексту статті. По суті, система фокусується на визначенні того, що користувач насправді мав на увазі, а не просто видає відповіді на введені фрази. Наприклад, якщо користувач шукає слово “погода”, він, скоріш за все, шукатиме прогноз погоди у своєму регіоні, а не наукові пояснення з історії метеорології.

Звісно, алгоритми Google ніколи точно не знають, що саме хоче користувач (інколи навіть він цього не знає), тому видають цілий спектр результатів для кожного запиту.

Більше інформації можна дізнатися у статті Що таке LSI-текст і як його писати, у якій ви знайдете приклади та перелік інструментів для роботи.

641c468d46080.jpg

Як написати хороший LSI-текст

Один з найпростіших способів почати створювати LSI-контент — написати головне ключове слово на аркуші паперу і розмістити його в центрі. Потім оточити це ключове слово якомога більшою кількістю пов\’язаних слів. Визначившись таким чином з основними запитами, можна переходити до написання контенту, який включає кілька з цих слів, але при цьому не звучить безглуздо чи вимушено. Стаття на 600 слів (4000 символів) повинна містити близько 100 LSI-слів.

Можна шукати ці слова за допомогою SEO-інструментів для аналізу ключових слів. Пропозиції та підказки Google також можуть допомогти.

Щоб написати якісний LSI-текст, потрібно добре розуміти тему статті. Також важливо сформувати уявлення про цільову аудиторію, зрозуміти її труднощі та потреби.

Далі необхідно виконати низку завдань:

  • Створити асоціативне ядро LSI (група слів, тісно пов\’язаних з основною темою).
  • Рівномірно розподілити по всьому тексту, включаючи заголовки та підзаголовки.
  • Використовувати в тексті списки, малюнки та графіки. Це допоможе структурувати інформацію.
  • Додати метатеги та доповнити текст посиланнями на інші статті.

Яким має бути хороший LSI-текст:

  • Суть заголовка максимально розкрита в тексті, без відхилень в інші теми;
  • У тексті використано синоніми ключових слів, пов\’язаних з темою запиту.
  • Текст повинен бути написаний простою мовою, має чітку структуру і ритм (чергування коротких і довгих речень).
  • Здійснена уважна перевірка на відсутність фактологічних та граматичних помилок.

Що краще, LSI чи SEO-тексти

При написанні для SEO важливо включити ряд ключових слів; для LSI-копірайтингу основна увага приділяється змісту і формату тексту. Щоб зрозуміти, який метод просування сайту використовувати, потрібно визначитися чи проєкт є комерційним, чи інформаційним. Якщо комерційний, то це SEO, якщо інформаційний, то LSI.

Читайте також