Журналісти завітали до Обласного медичного центру вертебрології і реабілітації міста Житомира. З першої хвилини перебування на території репортери були приємно вражені самою атмосферою закладу, загальною чистотою, новими палатами, великою кількістю лікувальних процедур, про які далі розповімо.
Директор Департаменту охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації Олександр Торбас розповів про здобутки та роботу цього медичного закладу.
– Раніше фізична реабілітація не практикувалась в нашому регіоні. На сьогоднішній день ця послуга є у приватних реабілітаційних центрах, але ціна там космічна. Вона недоступна для пересічних людей.
Ідея розвивати напрямок фізичної реабілітації у нас в області виникла ще в 2017 році після випадку лікування жителя Житомирщини, який отримав поранення на сході. Реабілітували його у реабілітаційному центрі у Броварах, центр Нодус, і за нього за рік обласний бюджет виділив 1 млн. 100 тис. грн. Це дуже дорога послуга.
Згодом ми знайшли об’єкт – це та локація, де сьогодні перебуває Центр вертебрології і реабілітації і на першому поверсі відкрили відділення фізичної реабілітації.
Таким чином, ми вперше започаткували цю послугу на Житомирщині.
В 2018 році був завершений капітальний ремонт закладу під європейські стандарти.
На сьогоднішній день ефективно працює команда фахівців з реабілітації – це лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи, логопеди, психотерапевт, лікарі-ортопеди, травматологи та неврологи.
Розвиваючи напрямок комплексної реабілітації, ми визначили основні завдання нашої роботи: відновлення функції руху, самостійності та швидке повернення пацієнтів до свого звичайного життя. Адже доволі часто нашим пацієнтам доводиться буквально заново вчитися керувати своїм тілом.
– Скільки пацієнтів у вас лікується на сьогоднішній день?
– У нас було 110 ліжок, тепер вже 150 і всі зайняті.
Зараз реабілітація виходить на один із провідних напрямків медицини. Вона має бути комплексною, тобто проводитись медична реабілітація, фізична, психологічна, і тільки тоді вона дасть ефект. Це трудомісткий процес і займає певний період часу.
– Які існують особливості реабілітації зараз?
Військові, а також цивільне населення, яке проживає зараз в умовах війни, отримують не тільки фізичні травми, а і психологічні, що потребує комплексного підходу. Якщо навіть в одному із цих аспектів не досягнуто балансу в повній мірі, не можна говорити про ефективно проведену реабілітацію. У Центрі достатньо багато уваги приділяється психологічній підтримці пацієнтів.
До речі, наш психолог, у минулому капітан поліції, за освітою медик, легко знаходить спільну мову з військовими.
– Які моменти в роботі Вас надихають?
– Приємно спостерігати як багато пацієнтів приїхали на візках, а вийшли від нас своїми ногами. Чиїсь батько, син чи інші родичі повертаються відновленими в свої сім’ї, можуть знову працювати. Такі випадки спонукають працювати, допомагати і не зупинятись на досягнутому.
Ми всіляко підтримуємо у пацієнтів прагнення відновити рухливість та відновитися.
– Чи багато коштів потрібно, щоб придбати обладнання ?
– Так, сучасне реабілітаційне обладнання потребує чималих фінансових інвестицій. Але ключовим фактором є кваліфіковані спеціалісти. Фізична терапія це той напрямок медицини, який потребує не просто індивідуального підходу до кожного пацієнта, а навіть до функціонального стану окремої групи м’язів.
Журналісти також зустрілись з в.о (виконуючий обов’язки) директора Галиною Козловець, медичним директором Андрієм Дишлевим та побували на екскурсії на кожному поверсі, поспілкувалися з пацієнтами, ознайомилися із методиками реабілітації, процедурами і їх лікувальними властивостями.
Галина Козловець прокоментувала діяльність Центру.
– Завдяки великому особистому вкладу Олександра Торбаса та сумлінній і відданій праці колективу, Центр вертебрології досяг значних успіхів в ефективній реабілітації військовослужбовців та цивільного населення.
– Команда кваліфікованих спеціалістів нашого центру добре знає і розуміє, якого саме підходу потребує кожен пацієнт, враховуючи його фізичні та психологічні наслідки травм і захворювань. Завдяки цьому курс реабілітації проходить найбільш продуктивно і допомагає якнайшвидше відновитися. Своєчасна та комплексна реабілітація це невід’ємна складова відновлення працездатності, – додав Андрій Дишлевий.