Свіжі новини

ГоловнаКультураУ селі на Житомирщині батьки учнів місцевого ліцею самоорганізувалися, щоб зробити сховище...

У селі на Житомирщині батьки учнів місцевого ліцею самоорганізувалися, щоб зробити сховище для дітей. ВІДЕО

Батьки учнів Поромівської філії Хорошівського ліцею №2 Житомирської області самоорганізувалися, щоб зробити сховище для дітей. У минулому навчальному році учні навчалися онлайн, тому що поряд не було укриття. Керівництво Хорошівської громади запропонувало підвіз школярів і вчителів до сусідньої гімназії, але батьки проти такого рішення.

Таїсія Новодворчук – мама учня Поромівської філії Хорошівського ліцею №2. Вона розповіла, що у гімназії, де навчаються їхні діти, відсутнє укриття. Побудувати його батьки вирішили власним коштом поряд із навчальним закладом. Жінка показала погріб, який потрібно розширити, щоб діти могли переховуватися там під час повітряних тривог. За її словами, Поромівський старостинський округ та селищна рада не виділяють гроші на його облаштування.

“Ми склалися, хто скільки міг, – каже Таїсія Новодворчук. – До 40 тисяч гривень ми вже зібрали. Ми вже готові заплатити за маніпулятор, за те, що нам привезуть блоки. Також готові заплатити за екскаватор, це десь 15 тисяч гривень. Вже привезли пісок, каміння і ми готові допомагати. Нам потрібна підтримка, бо ми не потягнемо”.

Староста Поромівського старостинського округу Лариса Войтюк сказала, що не володіє інформацією щодо виділення грошей на сховище.

“Я не знаю, скільки на це потрібно. Я не можу сказати, скільки потрібно коштів”, – каже Лариса Войтюк.

Хорошівський селищний голова Володимир Столярчук зараз перебуває у відпустці. Кореспонденти Суспільного зателефонували йому.

“Ви мені скажіть спочатку, чим ми не допомагаємо”, – сказав у відповідь Володимир Столярчук. – Чому я повинен щось коментувати? І взагалі я у відпустці…“.

Мама учениці Анастасія Кирильчук розповіла, що батьки учнів написали листа до Хорошівської селищної ради, щоб їм дозволили користуватися сховищем підприємства “Молоко Полісся”. 15 батьків разом зі старостою села зустрілися з директором підприємства Сергієм Карпишиним, щоб отримати відповідь.

“Була у нас ціла комісія: і з освіти, і з сільської ради, і з МНС – кого там тільки не було. Ми їм пояснили, що тут є аміак, бо тут холодильні установки працюють на аміаку. Воно не відповідає тому, бо тут виробництво, транспорт, кари. Це дуже велика відповідальність”, – каже Сергій Карпишин.

Начальниця відділу освіти Хорошівської селищної ради Олена Матвійчук каже, що запропонувала батькам, щоб їхні діти з першого вересня їздили на навчання до Червоногранітнянської гімназії, де є сховище.

“У нас лише Поромівська філія і філія Давидівської гімназії не мають укриття, – розповідає Олена Матвійчук. – Відділом освіти розглядався варіант навчання дітей Поромівської філії у Червоногранітнянській гімназії. Є можливість довозу. Дорога хороша. У Червоногранітнянській гімназії є можливість уміщати діток, якщо це буде змішана форма навчання”.

“А ми не хочемо туди йти, – каже Таїсія Новодворчук. – Там, по-перше, пилюка, бо це кар\’єр. Школа зроблена з каміння, там холодно. Нам дають 13 кімнат, а навіщо вони нам, якщо в нас є наша школа”.

“Від імені батьківського комітету ми будемо звертатися за допомогою до голови Житомирської обласної військової адміністрації Віталія Бунечка. Якщо вони нам не допоможуть, то ми першого вересня беремо дітей за руки і йдемо перекривати дорогу”, – сказала Таїсія Новодворчук.

Ваша стаття

Читайте також

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img