Житомирська обласна рада планує додати до природно-заповідного фонду місцевого значення нові об’єкти.
Відповідний проєкт рішення сесії 12 квітня оприлюднили на сайті облради.
«Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 15 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», статті 53 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», розглянувши подання Житомирської обласної державної (військової) адміністрації від 20.03.2024 № 1832/2-24/45, враховуючи рекомендації постійної комісії обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів», – йдеться у проєкті рішення.
Згідно з додатком до рішення Житомирської обласної ради до природно-заповідного фонду місцевого значення планують додати 6 об’єктів:
За межами с. Пединка Любарської селищної територіальної громади Житомирського району планують створити ботанічну пам’ятку природи місцевого значення «Провалівка».
«Пам’ятка природи місцевого значення створюється з метою збереження локалітетів зростання плавуна щитолистого», – зазначено у характеристиці території.
На території Брусилівського лісництва створять ландшафтний заказник місцевого значення «Брусилівський».
Ландшафтний заказник місцевого значення створюється з метою охорони природних комплексів та ландшафтів, а також збереження лісових насаджень біля населених пунктів.
На території Ольшанського лісництва мають наміри створити лісовий заказник місцевого значення «Прикам’янський ліс».
Заказник створюється для збереження в природньому стані лісових насаджень.
Також тут планується ландшафтний заказник місцевого значення «Княжий».
Пріоритетом охорони в заказнику є природний комплекс долини р. Случ, охорона видів рослин та тварин занесених у Червону книгу України.
У Соболівському лісництві хочуть створити ботанічну пам’ятка природи місцевого значення «Людвиківка».
Пам’ятка природи створюється з метою збереження виду Еритроній собачий зуб (Erythronium dens-canis L.)
У межах річки Случ, за межами смт Миропіль Миропільської селищної територіальної громади планують створити ботанічний заказник місцевого значення «Кам’янка».
Заказник створюється з метою охорони природних комплексів та ландшафтів, а також збереження водно-болотної рослинності річки Случ.