Свіжі новини
ГоловнаТехнодрайв"Монобанк" втратить багато клієнтів через відмову від Мастеркард?

“Монобанк” втратить багато клієнтів через відмову від Мастеркард?

Monobank відмовляється від карток Mastercard і вже наприкінці 2024-го року вони перестануть працювати. 

Такі сповіщення приходять власникам карток Mastercard у застосунку мобільного банкінгу. Офіційного повідомлення від компанії і її директора не було. Натомість клієнтів просили замінити картки на Visa.

А відсьогодні, як повідомляють читачі сайту Житомир-Онлайн у застосунку усі їх картки Монобанку, які були Mastercard раптом стали Visa.

“У банку мені пояснили, що “для моєї ж зручності” самі перевипустили мої картки на VISA, хоча Mastercard ще діятиме до кінця року… При цьому мене про це ніхто не попереджав”, – розповідає наша читачка Олена.

Чому банк відмовляється від карток Mastercard

Згідно з повідомленням, за останні кілька років суттєво змінилися умови роботи для банківських карток. Mastercard знизив міжбанківську комісію з 1,6% до 0,7%, а податок на прибуток зріс із 18% до 50%.

«Для того, щоб зберегти комфортні умови користування, ми домовилися з Visa про партнерство, яке дозволить зберегти нинішній рівень обслуговування клієнтів», – ідеться в повідомленні від банку.

Що робити з карткою?

Нинішню картку треба перевипустити (хоча реально Monobank вже сам робить це автоматично), зробити це можна до 31 грудня 2024 року. Отримати Visa можна прямо в застосунку, а банк ще й поверне 100 гривень кешбеку. 

Для цього треба натиснути кнопку «Отримати Visa» й далі «Продовжити» перевипуск картки. Після цього користувач отримає нову картку з іншим номером. Також не треба вводити жодних даних: Monobank сам «підтягне» потрібну інформацію.

Гроші, надіслані на старий номер картки, автоматично зарахуються на нову, додають у банку. Перевипустити пластикову картку потім можна в налаштуваннях. Її мають доставити безоплатно на відділення «Нової пошти» протягом шести днів.

(Не)зручності для клієнтів

Різниці між Visa та Mastercard в Україні майже немає, оскільки тарифи у обох платіжних систем майже однакові. Єдина різниця – у порядку конвертації валют за кордоном. У Visa основна валюта – долар, а у Mastercard – євро. Це зумовлюватиме додаткові витрати власників карт Visa в Європі за рахунок подвійної конвертації – при розрахунках гривневою карткою (чи валютною у Євро) її власник сплачуватиме спочатку комісію за конвертацію гривні в долар, а потім – за конвертацію долара в євро.

Оскільки зараз, під час війни, більшість українців ховаються від бойових дій саме у Європі, то саме для них це і стає проблемою – адже користуватися в Європі гривневою карткою Visa стає невигідно.

Наша читачка Олена, яка зараз тимчасово мешкає у Німеччині, це підтверджує: “Тепер думаю про заміну Monobank на інший банк або взагалі просто від нього відмовлюся, адже їхніми картками у Європі користуватися стає невигідно. Для гривневих карток Monobank пропонує перевипустити картку на Monobank Platinum, тоді вона лишиться Mastercard, але випуск такої картки коштує 500 гривень і за користуванння нею треба щомісяця платити 300 гривень, а це немало. А VISA для Європи – це не найвигідніший варіант…”

Чи боїться банк відтоку клієнтів, яких на початку року було близько 8 мільйонів, дізнатися не вдалося – у Monobank не відповіли.

Нагадаємо, Monobank – це український мобільний банк, який працює без фізичних відділень, пропонуючи фінансові послуги виключно через мобільний додаток. Банк був заснований у 2017 році.

Visa і Mastercard: яка різниця між картками

Отже, Visa і Mastercard це міжнародні платіжні системи. 

Visa заснована у 1958 році, її штаб-квартира знаходиться у Фостер-Сіті, Каліфорнія (США). Картки Visa приймають до оплати в торгових точках більше 150 країн світу. Visa є світовим лідером за долею усіх карток в світі — 57%. Продукти Visa використовують 21 тис. фінансових організацій планети. Щорічний торговий обіг Visa становить $24,1 млрд. 

Mastercard з’явилась у 1966 році. Штаб-квартира розташована в Нью-Йорку (США). Зараз Mastercard об’єднує 22 тис. фінансових організацій у 210 країнах світу. На долю MasterCard припадає 26% усіх платіжних карток у світі. Щорічний торговий обіг Mastercard — $18,8 млрд. 

Яка різниця між Visa і Mastercard

Попри те, що офіси обох компаній базуються у США, а обидві системи є глобальними, у них різні основні валюти операцій.

Visa переважну частину операцій проводить у доларах США, а Mastercard — в євро.

Для українських власників банківських карток це не має значення під час розрахунків в Україні.

Рідко буває, що оплату певної послуги в Україні можна зробити лише карткою однієї з систем. Наприклад, спочатку в київському метро та швидкісному трамваї запровадили безконтактну оплату лише картками Mastercard. Але з часом додали й Visa.

Так само обидві системи зацікавлені у запровадженні своїх програм лояльності та різних акцій, щоб не відставати від конкурента. 

Яку карту вигідніше використовувати — Visa чи Mastercard

Відмінності у використанні карт Visa та Mastercard починаються при міжнародних оплатах.

Зазначимо, що гривневими картками українських банків можна без перешкод розплачуватись за кордоном.

Варто лише через свій банк зняти обмеження на використання картки в певній країні — щоб банк не заблокував карту із міркувань безпеки. Зробити це можна дзвінком у колл-центр чи через мобільний банкінг.

Щодо вигоди використання саме Visa чи Mastercard, то це залежить від кількох факторів:

  • яка валюта карткового рахунку,
  • в якій валюті встановлена плата за товар чи послугу.

Mastercard здійснює конвертацію через євро. Visa конвертує через долар. 

Тому в Європі вигідніше використовувати гривневі картки Mastercard, а в США — гривневі картки Visa.

Розглянемо приклади.

В Європі у випадку гривневої картки Mastercard конвертація відбувається так: гривня —> євро.

Для гривневої картки Visa у Європі конвертація вже буде подвійна: гривня —> долар —> євро. Таким чином клієнт при подвійному перерахунку вартості втрачає більше.

В США навпаки. Для гривневої картки Visa конвертація буде: гривня —> долар.

А для гривневої картки Mastercard конвертація подвійна: гривня —> євро —> долар.

Якщо українець користується карткою українського банка з валютним рахунком (долар чи євро), тоді також варто пам’ятати про валюту, в якій відбувається оплата.

Наприклад, для картки Visa у євро при оплаті в ЄС конвертація все одно буде подвійна, через долар: євро —> долар —> євро.

Якщо ж в країні ЄС ходить своя валюта, як злотий у Польщі, це додає ще один крок наприкінці усього ланцюга конвертації: … —> злотий.

Простими словами: чим менше перерахунків з однієї валюти у інші, тим менше грошей втрачає клієнт.

Тому часто в магазинах duty free за кордоном покупця питають, у якій валюті він воліє розрахуватися.

Залиште свій коментар
Читайте також
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img