Тролейбуси стоять, трамваї нікуди не їдуть. Як це можна виправити?
Почалися проблеми з електропостачанням, і знову весь електротранспорт стоїть.
Ось вам 3 сценарії вирішення проблеми.
Почнемо з найпростішого, і будемо плавно переходити до більш вартісних і довготривалих варіантів.
- НАЙПРОСТІШИЙ (та певно найбільш реальний)
– випускати замість електротранспорту автобуси.
Автобуси виїжджають замість тролейбусів одразу після відключень. Або повністю чи частково замінюють тролейбуси на окремих маршрутах.
В таких випадках, самі водії електротранспорту можуть оперативно пересідати на автобуси та продовжувати рух за маршрутом. (нюансів звичайно багато, але в цілому це можливо реалізувати)
– оптимізувати мережу електротранспорту для максимально ефективної роботи.
Створити аварійну схему руху електротранспорту на час перебоїв з електроенергією. Зосередитися на максимально ефективному використанні рухомого складу за основними напрямками.
Для цього буде необхідно ввести безкоштовну пересадку між різними маршрутами електротранспорту, для того, щоб люди могли пересісти з одного маршруту на інший і продовжити свій рух.
2. ВИМАГАЄ ТРОХИ КОШТІВ
– дообладнати наявний рухомий склад автономним ходом.
Встановити на тролейбуси батареї та інше обладнання для забезпечення їх автономним ходом на 20+ км.
Це дозволить проїжджати знеструмлені ділянки мережі на батареях, а при наявності електроживлення заряджати їх на ходу від контактної мережі. Ось до прикладу в Дніпрі дообладнали тролейбус такими батареями Ось новина: (https://dniprorada.gov.ua/…/dlya-komfortu-pasazhiriv…).
3. ВИМАГАЄ БАГАТО КОШТІВ
– живлення окремих частин електромережі від генераторів та акумуляторних батарей.
Придбання генератора великої потужності (від 500 до 1500 кВт) на мобільній платформі для аварійного живлення підстанцій електротранспорту під час відключень. З плюсів: крім живлення електротранспорту, також можна використовувати і для інших сфер життя міста (школи, лікарні, котельні, водоканал тощо)
Суть цього методу полягає в тому, що всі або більшість підстанцій будуть обладнанні резервними батареями великої ємності, які будуть живити підстанцію до приїзду мобільного генератору. Це дозволить оперативно живити тягові підстанції під час відключень без зупинки роботи електротранспорту.
– прокладання окремих резервних ліній живлень до підстанцій.
При наявності окремих ліній живлення, тягові підстанції електротранспорту будуть продовжувати працювати, навіть при умові знеструмлення району в якому вони знаходяться.
– закупівля рухомого складу з автономним ходом.
В принципі це те ж саме, що і дообладнання існуючого рухомого складу батареями. (але дорожче, за рахунок придбання нових тролейбусів і трамваїв)
ВИСНОВОК
Підсумовуючи, можна сказати лише про те, що важкі часи вимагають від нас пристосовуватися до них, використовуючи для цього різні підходи та інструменти. Звичайно всі ми хочемо, щоб і вдома, і на роботі, та й в транспорті було світло, але інколи доводиться чимось жертвувати.
Чим саме ми маємо пожертвувати зараз — має вирішувати громада.