Свіжі новини
ГоловнаІнформаціяВуличні водоколонки у Житомирі: комунальний раритет чи соціальна необхідність?

Вуличні водоколонки у Житомирі: комунальний раритет чи соціальна необхідність?

Раніше їх можна було зустріти мало не на кожній вулиці і в кожному кварталі міста.

Зараз у Житомирі налічується близько сотні водоколонок, а ще три роки тому – було більше 130. Майже всі вони знаходяться на балансі КП «Житомирводоканал» і під’єднані до централізованого водопостачання.

Їх ще можна побачити на багатьох вулицях і провулках обласного центру, навіть на центральних вулицях Бердичівській і Киівській, а також на Рильського, Чуднівській, Покровській, і Крошенській.

У Житомирському водоканалі стверджують, що утримання водоколонок є збитковим видом діяльності. Також великою проблемою є те, що колонки, встановлені на вулицях міста немає як ремонтувати, адже запчастини на них раніше виготовлялися у Криму.


Аналогів окремих запчастин на українському ринку теж немає, тому деталі, які виходять з ладу, працівникам водоканалу доводиться виготовляти вручну: окремі із них виготовляють слюсарі у майстерні (муфти, різьби), деякі – спеціалісти відділу з обслуговування мереж реконструюють прямо на місці проведення робіт.


На сьогодні в Житомирі приблизно 449 домоволодінь (або близько тисячі громадян, які офіційно зареєстрованих в цих будинках) отримують воду з вуличних колонок.

Їх утримання для КП «Житомирводоканал» є збитковим, але підприємство і надалі буде виконувати цю важливу соціальну функцію, адже не можна ігнорувати споживачів, які отримують воду безпосередньо з колонок. Це. стосується насамперед мешканців приватного сектору, де відсутнє централізоване водопостачання.


І все ж, загальна кількість водоколонок в обласному центрі поступово зменшується, їх щороку демонтують там, де вони не підлягають ремонту. І це хвилює багатьох містян, які звикли до таких вулично-комунальних зручностей, особливо, якщо в будинку відсутній водопровод.


Дуже хотілося б, щоб вони були і зовсім не зникли з карти міста,- хвилюються житомиряни, які щоденно користуються звичним для багатьох із них джерелом водопостачання.


Володимир Суботенко

Читайте також