Понад 300 старовинних предметів XIX-XX століть зібрали за рік учні, вчителі Пулинського ліцею та жителі громади. У музейній кімнаті «Етнографічна світлиця» тепер можна побачити посуд, меблі, одяг та знаряддя праці, що зберігають дух минулих століть.
Справжнім скарбом експозиції став ткацький верстат кінця XIX століття, який подарувала мешканка сусіднього села. На ньому виготовляли килими, рушники та тканину для одягу. Одна з доріжок, створених на такому верстаті, збереглася й нині – їй понад 100 років!
Особливе місце у світлиці займає колекція рушників, яку збирали вчителі ліцею та місцеві жителі. Деякі з них були вишиті ще понад століття тому! Педагогиня Наталія Пашківська поділилася родинними скарбами – рушниками, вишитими її бабусею.
Серед унікальних експонатів – ручна скриня 1884 року, старовинна люлька, шафа та дерев’яне ліжко 1920-х років, що належало родині вчителя історії Юрія Грабовського.

Окрему увагу привертає патефон 1930-1950-х років, який подарував музею священник Олександр Могила.
У музейній кімнаті проводять уроки та майстер-класи, щоб діти могли більше дізнатися про побут, традиції та звичаї українців.
«Етнографічну світлицю» почали створювати в жовтні 2023 року за ініціативи директорки ліцею Зої Лисюк. До її створення долучилася вся громада, адже це місце не лише зберігає історію, а й передає її наступним поколінням.
За матеріалами suspilne.media