У Житомирі четверо місцевих жителів організували схему незаконного отримання групи інвалідності для тих, хто хотів ухилитися від мобілізації, виїхати за кордон чи отримати пільги. Наразі слідчі завершили розслідування, а учасники організованої групи постануть перед судом.
Як діяла схема?
Організаторкою оборудки виявилася 53-річна медсестра, яка залучила до справи трьох знайомих та використала свої професійні зв’язки. Вона знаходила “клієнтів”, координувала діяльність групи, забезпечувала конспірацію та сприяла успішному проходженню всіх етапів отримання фіктивних документів.
Ролі учасників схеми:
🔹 30-річна медична реєстраторка медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) забезпечувала позачергове проходження процедури.
🔹 51-річний рентгенлаборант організовував фіктивне проходження лікування та обстежень.
🔹 53-річний спільник виготовляв підроблені документи, включаючи результати медичних обстежень та довідки про перебування пацієнтів на стаціонарному лікуванні.
Вартість “послуг” становила від 1000 до 3000 доларів.
Правоохоронці провели кілька етапів документування злочинної діяльності. Серед “клієнтів” були знайомий організаторки та військовослужбовець, для яких оформлення інвалідності відбувалося без їх особистої участі.
Кримінальна відповідальність
Фігурантів звинувачують у зловживанні впливом, вчиненому організованою групою (ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2 КК України).
Також 53-річного спільника обвинувачують у підробленні офіційних документів (ч. 3 ст. 358 КК України), а організаторку – у підробленні та використанні підроблених документів (ч. 2 ст. 28, ч. 3, 4 ст. 358 КК України).
Справу передано до суду, а обвинуваченим загрожує до п’яти років позбавлення волі.




За матеріалами Поліції Житомирської області.