Refresh

This website zhitomir-online.com/2025/03/27/u-zhytomyri-aktyvizuvalysia-klishchi-likari-radiat-oberezhnist.html is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Свіжі новини
ГоловнаІнформаціяУ Житомирі активізувалися кліщі: лікарі радять обережність

У Житомирі активізувалися кліщі: лікарі радять обережність

З настанням тепла кліщі стають активнішими, а їхні укуси можуть спричинити серйозні захворювання як у людей, так і у тварин. Самостійно видаляти паразитів ризиковано, адже це може призвести до ускладнень.

Загрози для людей

Завідувачка інфекційного відділення Житомирської міської лікарні №1 Оксана Волкова розповіла, що кліщі можуть переносити хворобу Лайма.

“У гострий період можливі ускладнення з боку нервової та серцево-судинної систем. Якщо не звернутися до лікаря вчасно, гостра форма може перейти в хронічну. Видаляти кліща самостійно небезпечно – бажано протягом доби звернутися до травмпункту”, – зазначила лікарка.

Попри відсутність зареєстрованих випадків гострого Лайм-бореліозу цього року, у медзаклади вже зверталися пацієнти з підозрілими почервоніннями, які могли виникнути після укусів кліщів ще восени.

Досвід житомирян

Місцеві мешканці діляться власними методами боротьби з кліщами. Житомирянка Тамара радить використовувати вату з антисептиком, акуратно прокручуючи кліща для безпечного видалення. Сергій, який часто гуляє в Гідропарку, застосовує нитку, підводячи її під паразита і поступово витягуючи.

Житомирянин Дмитро наголосив, що укуси небезпечні не тільки для людей, а й для тварин. “У деяких випадках доводиться везти улюбленця на крапельниці”, – розповів він.

Олександр, який вигулює собаку в Гідропарку, радить уникати трави та після прогулянок ретельно оглядати тварину.

Ризики для тварин

Лікар Житомирської обласної лікарні ветеринарної медицини Володимир Хмельницький попереджає, що з потеплінням активність кліщів зростатиме й досягне піку при +15°C.

“З початку року вже зафіксовано понад 50 випадків захворювань у тварин, викликаних укусами кліщів. Найнебезпечнішими є піроплазмоз та бабезіоз. Важливо регулярно використовувати захисні засоби: таблетки, краплі на холку, нашийники”, – пояснив ветеринар.

Як захиститися від кліщів

✅ Уникати високої трави та лісових стежок.

✅ Носити світлий одяг з довгими рукавами.

✅ Після прогулянки ретельно оглядати себе та тварин.

✅ Використовувати репеленти.

✅ У разі укусу – не намагатися видалити кліща самостійно, а звернутися до лікаря.

Будьте обережні та подбайте про власну безпеку та здоров’я своїх улюбленців!

Читайте також