Як однією рукою розповідати про безбар’єрність, а іншою — знищити 6 низькопідлогових тролейбусів?
Повчальна історія від ЖТТУ.
Тролейбуси ЛАЗ E183 стали першими низькопідлоговими тролейбусами в Житомирі, позначивши новий етап розвитку громадського транспорту в місті.
6 одиниць закупили в 2007 році.
З того часу, вони з горем пополам курсували вулицями нашого міста поки остаточно не встали в “трупний ряд” в 21-22 роках у зв’язку з приходом 50 нових тролейбусів від БКМ.
І це при тому, що за декілька років до цього ЛАЗам проводили СР (середній ремонт).
Знову згадати про цілих 6 низькопідлогових тролейбусів влада вирішила зовсім нещодавно в межах свого “плану безбар’єрності”.
У розділах, пов’язаних з доступністю громадського транспорту цих 6 од. стабільно записували в загальну кількість техніки, хоча вони навіть не були на ходу.
Всі 6 тролейбусів вже більше як 3 роки стоять і гниють в “трупному ряду” ТТУ. Просто під відкритим небом.
Зовсім нещодавно ЖТТУ спохватилося і спробувало реанімувати один з ЛАЗів.
Але результат виявився доволі очікуваним — корпус тролейбусу майже повністю згнив, бо про вчасне проведення ремонтів і бережливе ставлення до техніки в ТТУ не чули.
Своєю “стратегією розвитку” ЖТТУ обрало ремонт 30-40 річних високопідлогових ЗіУ, які не відповідають жодному стандарту безбар’єрності і місце яким вже давно на пункті прийому металобрухту, а не на міських маршрутах.
З таким відношенням влади до халатності керівництва ЖТТУ, єдине, що чекає нашого комунального перевізника — деградація і смерть.
Бо навіть приватний перевізник розуміє, що не можна до кінця віків експлуатувати старі задрочені маршрутки, і що люди з радістю будуть сідати в новий Вольво, ніж в старезний ЗіУ.

