Старший дресирувальник Житомирської військової частини Національної гвардії Анатолій Антонюк тренує службого собаку Хамера.
Суспільному розповів, що навчає пса шукати вибухівку, наркотики, охороняти об’єкти, а також допомагати з пошуком та затриманням людей, які можуть бути причетними до скоєння злочинів.
За словами кінолога, встановлювати людину, яку шукають правоохоронці, службового собаку Хамера він навчає за слідом або за певною деталлю.
“Він має пронюхати слід. Наприклад, у приміщенні є декілька людей: десять, п’ятнадцять або навіть троє. Пес повинен визначити ту людину, яку він шукав по сліду. Тобто, це вибірка людини. Наступне — вибірка речі. Злочинці, коли втікають, переховуються, і в процесі можуть загубити яку-небудь річ. Хамер за слідом визначити, що це річ саме тієї людини, яку шукають”, — сказав Анатолій Антонюк.
Також Хамера, зі слів дресирувальника, вчать обшукувати територію на місці злочину та брати участь у затримці людей, які можуть бути причетними до правопорушень. Каже, не кожен собака може стати службовим.

Нацгвардієць Анатолій Антонюк дресирує службового собаку Хамера

Службовий собака Хамер, Житомир
“Перед тим, як почати тренування собак, їх тестують. Це означає, що службовий пес повинен бути зацікавлений на апортувальний предмет, на іграшку. Визначається тип нервової системи. Підбирається собака з шестимісячного віку. Якщо він відповідає критеріям для того, щоб можна було з ним працювати, йому прищеплюють навики до тієї чи іншої роботи”, — розповів кінолог-нацгвардієць.

Службовий собака Хамер проходить смугу перешкод
Окрім цього, службового пса Хамера Анатолій навчає шукати вибухонебезпечні предмети та наркотичні речовини, а також тіла людей. За його словами, для гарних результатів із собакою потрібно займатися постійно.
“Тренувати собаку потрібно щодня. Це може бути і п’ятнадцять хвилин, а може бути і сорок п’ять. Але заняття мають відбуватися щодня, без перерви на вихідний. Заняття мають бути різнобічні. Наприклад, сьогодні загальний курс дресирування, а завтра вибірка, післязавтра — слід, потім просто соціалізація в місті”, — сказав Анатолій Антонюк.

Старший дресирувальник військової частини Нацгвардії Анатолій Антонюк тренує службового собаку Хамера

Службовий собака Хамер
Кінолог розповів, що дресирує Хамера композитним методом.
“Це означає, що використовую і механіку, і ласощі. Коли неправильно щось виконує, то я механічним методом корегую його за допомогою повідка. Якщо виконав правильно, даю смаколики. Наступний раз погладив. Найкраща похвала, коли ти гладиш собаку під лопаткою по ребру і підгрудок. Щоб заспокоїти собаку, краще гладити по хребту. Щоб просто погратися, гладити потрібно по голові”, — сказав кінолог-нацгвардієць.