Свіжі новини
ГоловнаУкраїнаУкраїна не змогла домовитися про реструктуризацію боргу і в травні може оголосити...

Україна не змогла домовитися про реструктуризацію боргу і в травні може оголосити дефолт

Україна не змогла домовитися з інвесторами про реструктуризацію 2,6 мільярда доларів боргу і може в травні оголосити дефолт.

Про повідомляє видання Financial Times.

За даними газети, наступного місяця Україна має виплатити 600 мільйонів доларів за цінними паперами, прив’язаними до ВВП.

«Києву доведеться вирішити, чи оголошувати дефолт щодо виплати майже 600 млн дол., яка має бути здійснена наприкінці травня і пов’язана з економічними результатами 2023 року, якщо домовитися про реструктуризацію не вдасться вчасно», – пише FT.

Водночас у Мінфіні заявили, що будуть «розглядати всі доступні варіанти» і продовжать переговори з цього питання.

Зі свого боку МВФ заявляв, що, «якщо не врегулювати» ситуацію з цими варіантами, вони становлять «серйозний ризик» для стійкості поточної програми допомоги в розмірі 15,5 мільярда доларів і торішньої реструктуризації українського боргу на суму понад 20 млрд дол.

Незабаром після публікації Мінфін України підтвердив, що не зміг домовитися з інвесторами про виплату 600 мільйонів доларів боргу в травні.

Київ вважає, що варанти, прив’язані до зростання ВВП, «були створені для економічної реальності, якої вже не існує», оскільки «помірне зростання ВВП України у 2023 році не свідчить про економічне процвітання – це лише крихке відновлення після майже 30% падіння, спричиненого повномасштабною війною Росії проти України».

«Ці інструменти не повинні перешкодити нашому відновленню. Наша мета – знайти справедливе і комплексне вирішення цього питання», – йдеться в повідомленні.

Мінфін запропонував власникам близько 30% ВВП варантів обміняти їх на додатковий випуск єврооблігацій, випущених у межах реструктуризації у 2024 році, або змінити умови випуску ВВП-варантів, скасувавши виплати за 2025-2028 роки та подовживши можливість їх викупу або скасування до травня 2029 року.

Власники варантів у відповідь запропонували Україні заплатити 75% платежу і випустити нові облігації, від чого Україна відмовилася. Вона має намір продовжувати переговори.

Читайте також