З 25 квітня три суди в Житомирській області перейменовують у зв’язку з набуттям чинності Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” щодо зміни найменування місцевих загальних судів” № 4273-IX. Мова йде про Володарсько-Волинський та Червоноармійський районні суди та про Новоград-Волинський міськрайонний суд.
За законом, в Україні з 25 квітня перейменовують 103 суди, серед яких і три суди на Житомирщині.
Інформацію про це на своєму сайті з посиланням на текст закону опублікувала пресслужба Верховного Суду України, – пише Суспільне.
“Зміни найменувань місцевих загальних судів є частиною комплексного процесу декомунізації та утвердження української національної ідентичності в публічному просторі. Оновлені назви судів відтепер узгоджуються з назвами адміністративно-територіальних одиниць, у яких вони розташовані”, — пише пресслужба суду.
У додатку до закону вказано, що на Житомирщині від 25 квітня змінено назви трьох судів.
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області тепер має назву Звягельський міськрайонний суд Житомирської області;
Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області відтепер називається Хорошівський районний суд Житомирської області;
Червоноармійський районний суд Житомирської області став Пулинським районним судом Житомирської області.
Журналісти звернулися за коментарями до керівників апаратів цих судів.
Керівниця апарату тепер уже Хорошівського райсуду Людмила Яковенко сказала, що наразі на сайті суду вони розміщуються оголошення, що станом на 25 квітня вони мають змінену назву суду.
“Від сьогодні ми вже Хорошівський районний суд Житомирської області. До сьогоднішнього дня ми все підготували документально та юридично. Назву на самому сайті змінюватиме база в Києві. На це дається кілька робочих днів, адже по Україні це 103 суди — потрібно трохи часу. У справах суду теж будуть зміни: якщо справа триває, то в частині до перейменування буде вказано Володарсько-Волинський районний суд, а в частині з 25 квітня 2025 року — Хорошівський районний суд”, — сказала Людмила Яковенко.
За її словами, усі процесуальні і супровідні документи у справах, призначених до розгляду на понеділок 28 квітня, готуватимуться на нових бланках. Змінити таблички на фасаді планують упродовж тижня.
“Матеріально-технічно нас забезпечує територіальне управління Державної судової адміністрації в Житомирській області. Закуповують все вони — в нас самостійної бухгалтерії немає. Щодо вивісок, то вони погоджені з керівниками апаратів судів, то, можливо, десь з понеділка їх уже привезуть. Печатки нові вже виготовлені теж — сьогодні ми їх вже забрали”, — сказала керівниця апарату Хорошівського райсуду.
На момент публікації матеріалу на сайті Хорошівського районного суду опублікували оголошення, у якому сказано, що в зв’язку зі зміною назви суду учасники судових процесів всі документи тепер мають подавати з оновленою назвою суду.
Керівник апарату нині вже Звягельського міськрайонного суду Житомирської області Сергій Панасюк у коментарі Суспільному Житомир сказав, що вони теж від сьогодні змінили назву і отримали печатки.
“Буквально зранку до обіду нам видали виписку з Єдиного державного реєстру і ми, відповідно до заходів Державної судової адміністрації України, я виконую певний алгоритм дій. Зокрема, зараз повідомляю державне підприємство судових систем — в інформаційні судові системи вони мають внести відповідні зміни в базах даних і в довідниках програмного забезпечення. А також сьогодні ось пишу всі листи, і ми повідомляємо про цю зміну усі наші місцеві органи”, — поінформував Сергій Панасюк.
У тепер уже Пулинському районному суді відповіли, що вони від сьогодні теж уже офіційно мають іншу назву і працюють над внесенням усіх необхідних змін. У суді Суспільному сказали, що наразі керівниця апарату суду Наталія Горшкальова поїхала отримувати нові печатки.
За інформацією пресслужби Верховного Суду, назви низки судів приведені у відповідність до законів України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”, “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, “Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій”.