У 2025 році Житомирська багатопрофільна опорна лікарня в Станишівці втратила державне фінансування на лікування пацієнтів із гострими мозковими інсультами. Причиною стало невиконання необхідних показників, передбачених контрактом з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Зокрема, заклад не забезпечив мінімальну кількість пролікованих пацієнтів — 70 за пів року.
Через припинення фінансування на суму близько 8 мільйонів гривень щороку, керівництво лікарні вирішило об’єднати неврологічне відділення з терапевтичним. Це рішення викликало протести пацієнтів і медперсоналу — з кінця березня до початку квітня біля лікарні відбулися мітинги. В.о. генерального директора медзакладу Сергій Демус скасував наказ про реорганізацію, однак питання фінансування залишилося невирішеним.
У Міністерстві охорони здоров’я зазначили, що рішення про створення чи ліквідацію відділень ухвалюють місцеві органи влади. МОЗ також погодило нові маршрути госпіталізації пацієнтів із підозрою на інсульт до трьох інших лікарень області — обласної лікарні імені Гербачевського та міських лікарень №1 і №2 у Житомирі.
За даними НСЗУ, протягом трьох років лікарня в Станишівці не забезпечувала належного рівня допомоги при інсульті: у 2022 році — 49 пацієнтів, у 2023 — 70, а в 2024 — 54. Також показник тромболітичної терапії у 2024 році становив лише 7%, тоді як в інших лікарнях області — до 21%.
У Житомирській ОВА пояснили, що лікарня не відповідала вимогам пункту 46 Порядку реалізації програми медичних гарантій. Зокрема, відділення повинно було не лише прийняти достатню кількість пацієнтів, а й проводити тромболітичну терапію не менше ніж у 2% випадків ішемічного інсульту.
Попри скасування наказу про реорганізацію, ситуація залишається невизначеною. У НСЗУ наголошують, що без включення до переліку уповноважених медзакладів, поновити договір на лікування інсультів неможливо. Коли і чи зможе лікарня знову відповідати критеріям — наразі невідомо.