У місті на Житомирщині триває часткова реставрація пам’ятки архітектури.
Обличчя міста починається з фасаду.
У приміщенні колишнього кафе «Чикаго» на вулиці Європейській триває часткова реставрація пам’ятки архітектури. Саме тут на початку ХХ століття працювала відома аптека провізора Я. Шиперовича.
Схоже, власник вирішив повернути частині будівлі її справжнє обличчя – відновити декоративні елементи, автентичні форми вікон і дверей, реставрувати історичну цеглу.
Не знаю, яким буде фінальний результат, але завжди підтримую вибір на користь реставрації, а не «євроремонту». Бо саме фасади формують обличчя міста. І відновлення краси публічного простору починається з подібних рішень.
Хотілося б, щоб і решта історичної будівлі отримала доглянутий вигляд без надлишку яскравих рекламних елементів.
На мою думку, потрібен системний підхід до контролю за дизайном фасадів та вивісок. Річ у відсутності дизайн-коду – єдиних візуальних правил, за якими формується вигляд міста.
Дизайн-код – це про про узгодженість фасадів, кольорів, матеріалів, форм вивісок. Це про повагу до обличчя міста – бодай до його історичних частин.
У багатьох українських містах уже з’являються відповідні положення, обмеження для агресивної реклами, рекомендації для підприємців. Бо важливо не лише видавати дозволи чи контролювати реконструкції, а формувати загальне бачення міста, в якому хочеться жити, гуляти, пишатися.
Бердичеву теж час почати говорити мовою краси, спадщини і смаку. І кожен крок у реставрації і зменшенні агресивної реклами в центрі міста – це вже крок у правильному напрямку.
Зробив допис у соцмережі Фейсбук Олексій Тростянський.
Що пишуть у соцмережі:


