Свіжі новини
ГоловнаПодіїЖитлові проблеми бердичівлян: як старі сходи загрожують їх безпеці

Житлові проблеми бердичівлян: як старі сходи загрожують їх безпеці

Будинок з 117-річною історією має житлові квартири тільки на другому поверсі, проте не має ні класичного під’їзду, ні звичних у сучасному розумінні сходів. Він є типовим бердичівським прикладом старих єврейських помешкань. Цю будівлю знають усі без винятку мешканці Бердичева, адже стоїть вона поруч з колишніми воротами до центрального ринку на вулиці Житомирській, 15. З фасаду на перехожих дивляться яскраві вивіски магазинів та інша реклама, але мало хто звертає увагу на внутрішній дворик будинку, де сто років по тому все ще живуть люди.

117-річний будинок з боргами

Нещодавно на прийом Бердичівського міського голови прийшли дві мешканки будинку на вулиці Житомирській, 15, які звернулися до нього з проханням розв’язати проблему старих сходів. Вони розповіли, що дерев’яна конструкція, яка веде на 2-й поверх до їхніх квартир, у буквальному сенсі несе загрозу здоров’ю мешканців. Одна з бердичів’янок взагалі проживає там з дитиною, тож дуже переймається за її безпеку.

Фахівець з житлово-комунальних питань, який допомагав міському голові на прийомі, розповів, що будинок на Житомирській, 15, знаходиться на балансі у МК ВЖРЕП № 7. Наразі заборгованість у мешканців його 12 квартир складає 15 тис. 360 грн. До квартир відносяться й ті приміщення, які наразі орендують під магазини. Тариф за послуги з утримання житла складає 1 грн 25 коп. за 1 кв.м, а загалом місячне нарахування на будинок – 518 грн. У цю суму входить прибирання прибудинкової території, обслуговування вентиляційних каналів, а складова на ремонт будинку всього – 47 ком. Хоч комунальне підприємство постійно подає позови до суду через заборгованість, але процес доволі затяжний. Тож у будь-якому випадку страждають і ті, хто щомісяця сплачує за утримання житла. Фахівець зазначив, що чи не єдиний вихід з проблеми відсутності ремонту будинку – це знаходити шляхи переходу від ВЖРЕПу до ОСББ.

Чим старовинніший будинок, тим дорожче з кожним роком обходиться його ремонт. Чого ж хотіти з дореволюційної забудови, яку ймовірніше за все спочатку утримували заможні містяни, а от за радянщини – ті, хто не мав на це необхідних коштів? Міський голова Сергій Орлюк підсумував, що він доручить фахівцям з ЖКГ знайти шляхи розв’язання питання разом з ВЖРЕПом. Але попередив, що можливо справа піде краще, якщо об’єднати матеріальні ресурси.

Чому сходам терміново необхідний ремонт?

За день після цього, 8 травня, журналіст «РІО-Бердичів» навідався у дворик старовинного будинку, аби особисто оглянути ті багатостраждальні сходи. І відверто кажучи, побачене приголомшує: старі пошарпані часом дошки, здавалося б, ледь витримують вагу середньостатистичної людини, а коли б зачепитися об одну зі сходинок, то конструкцію починає хитати як дитячу гойдалку. Не в кращому стані й прибудована дерев’яна веранда, яка по суті зроблена замість коридору, що веде до квартир.

Місцеві мешканці розповіли журналісту, що жильці з другого поверху певно вже не раз зверталися до місцевої влади з проблемою сходів. Проте результату поки що ніякого немає. Вони зазначили, що хоч квартир у будинку більше, за фактом тут проживають всього в трьох з них. Інші ж або пустують, або перероблені під магазини. Загалом будинок, який здається цілісним, складається з двох прибудов: старшої 117-річної та новішої, яку добудували близько 80 років тому. Колись тут був типовий колоритний єврейський дворик з багатою історією, проте наразі проживає кілька бердичів’ян.

Сусіди згадали, що сходи ремонтували років 8-10 тому. В основному цією проблемою опікуються самі ж мешканці за свої кошти. Але цієї зими через їхній поганий стан з них злетіла місцева мешканка, тож сусідам довелося викликати швидку.

Мешканці будинку на Житомирській, 15, щиро сподіваються, що їм не доведеться справлятися зі своєю проблемою самотужки й місцева влада все ж підтримає ремонт сходів. Адже це не просто примха, а дійсно безпека місцевих дорослих та дітей.

Ріо-Бердичів

Читайте також