Раніше всі орієнтувалися, на останні морози. Зазвичай це була середня весняна дата, коли був можливий легкий заморозок, адже іній, тобто утворення тонкого шару льоду, може сильно пошкодити або навіть вбити чутливі рослини. Щоб запобігти втраті врожаю, добре садити овочеві культури після похолодання. Однак, нинішньої весни кліматичні гойдалки стали по суті не прогнозованими й дати останніх заморозків ще не фіксуються. Можна посадити свій город після умовно зазначеної дати останнього заморозку та знову відчути мороз вже наступної ночі.

Варто також задуматися, чи слід висіяти насіння прямо в землю на відкритому повітрі чи спробувати почати насіння в приміщенні в заповнені землею піддони під освітленням чи під плівкою. Це також залежить також багато в чому від температури довкілля. Отож, експерти радять тим, хто живе в теплих зонах з довшими вегетаційними періодами, посів насіння таких теплолюбних культур, як, наприклад, баклажани, справді проводити безпосередньо в землю. Також можна прямо висівати насіння швидкозростаючих овочів, таких як квасоля, горох і листова зелень.

Для тих, хто живе в прохолодніших зонах (на півночі області) з меншою кількістю теплих днів, насіння теплих погодних культур найкраще висівати в приміщенні, а ще краще під плівкою. Однак, висіяти насіння деяких культур можна безпосередньо й на грядку, це здебільшого посіви швидкорослих овочів, таких як морква та редис, або тих, які добре ростуть у прохолодну погоду. Тут кожен має орієнтуватися на власний досвід та інтуїцію.

А між тим, на Житньому ринку черг біля лотків із розсадою не меншає, затятих житомирських городників погодні катаклізми не лякають.
- Свій город я засаджу при будь-якій погоді, – запевняє житомирянка Ольга, – він у мене невеликий, всього шість соток. Огірки можливо доведеться пересівати, а помідори я ще не садила. Є ще трохи часу, адже все літо все рівно доведеться жити на дачі, – каже досвідчена садівниця.
Володимир Суботенко