Дозвіл на її встановлення надали депутати Бердичівської міської ради на сесії, яка відбулась минулого тижня. Цього питання не було в оголошеному порядку денному, але вже безпосередньо на сесії депутати проголосували спочатку за його розгляд, а потім і підтримали в цілому.
Сонячні батареї можуть з’явитись на даху Бердичівської гуманітарної гімназії № 2 в рамках міжнародної співпраці з Фондом розвитку співробітництва та гуманітарної допомоги Литовської Республіки.
Нещодавно до міської ради надійшов лист від Центрального агентства з управління проектами (ЦАУП) щодо реалізації проекту «Підтримка енергетичного сектору України шляхом встановлення сонячних електростанцій», і згідно з процедурою знадобився офіційний дозвіл від міської рад, як власника майна комунального навчального закладу.
Саме для того депутати прийняли рішення: «Надати дозвіл на проєктування та встановлення сонячної електростанції на даху комунального закладу Бердичівська міська гуманітарна гімназія № 2 (адреса: м. Бердичів, вул. Джозефа Конрада, 3), загальною потужністю 100 кВт, з акумуляторною системою накопичення ємністю 150 кВт у рамках реалізації вищезазначеного Проекту».
Згідно з приблизними розрахунками для електростанції потужністю 100 кВт необхідно розмістити сонячні батареї загальною площею близько 500 квадратних метрів. Найбільш підходяще місце для розміщення таких панелей в другій гімназії – це південний схил корпусу початкових класів, але він навряд чи має таку площу, тому, можливо, панелі будуть розміщувати на дахах інших корпусів.
Дах школи покритий профнастилом, і зроблено це було після великого бердичівського Градопаду за субвенцію з державного бюджету. Це полегшує завдання для майбутніх монтажників сонячних батарей.
Щоправда, оцінити ефект від встановлення сонячних панелей навряд чи буде просто. Наприклад, ефективність теплосанації першої школи, на яку було витрачено декілька десятків мільйонів бюджетних грошей, досі ніким не прораховувалась. Наскільки зменшились витрати на теплопостачання ні в школі, ні в управління освіти не знають, зазначають тільки, що в класах суб’єктивно стало тепліше.
Олександр Доманський, Ріо-Бердичів