На дорогах державного значення Житомирщини тривають роботи з ліквідації аварійної ямковості. Ремонт проводять на кількох ділянках у різних громадах. Повну заміну покриття поки не планують — утримання проїзного стану забезпечують за рахунок експлуатаційного обслуговування. Цьогоріч на ремонт доріг з держбюджету виділили майже вдвічі менше грошей, ніж торік.
Про це розповіла речниця Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Житомирській області Світлана Чернях-Кондрацька, пише Суспільне.
За її словами, ремонтні роботи проводять за сухої погоди на таких ділянках:
у Хорошівській громаді — біля села Поліщуки (дорога Т-06-03 /М-06/ — Пулини — Хорошів — /М-21/),
у Романівській громаді — поблизу села Камінь (дорога Т-23-09 Шепетівка — Чуднів — Бердичів),
у Любарській громаді — біля села Велика Волиця (дорога Баранівка — Висока Піч),
у Звягельській громаді (дорога Т-06-12 Звягель — Полонне — Старокостянтинів),
у Краснопільській громаді — біля села Певна (дорога Н-02 /М-06/ — Кременець — Біла Церква — Ржищів — Канів — Софіївка).
“Через воєнний стан гроші з Дорожнього фонду, які раніше йшли на ремонт доріг, спрямовані на потреби оборони. Тому повну заміну дорожнього покриття чи завершення розпочатого будівництва доріг не плануємо”, — сказала Світлана Чернях-Кондрацька.
Речниця Служби відновлення повідомила, що на Житомирщині підтримують проїзний стан мережі державних доріг — а це майже 1640 кілометрів — за рахунок експлуатаційного утримання.
“Вибоїни та інші дефекти дорожнього покриття, що впливають на безпеку руху, ліквідовуємо гарячим асфальтобетоном. До кінця року плануємо відремонтувати близько 170 тисяч квадратних метрів пошкодженого покриття — здебільшого на дорогах нижчих категорій: національних, регіональних і територіальних. Проблема в тому, що на зношених дорогах постійно виникають нові вибоїни“, — зазначила Чернях-Кондрацька.
Світлана Чернях-Кондрацька розповіла, що експлуатаційне утримання — це не лише ямковий ремонт, а й інші мінімальні заходи, щоб дороги залишалися проїзними. Найближчим часом планують завершити роботи з ліквідації ямковості на дорогах:
Н-02 /М-06/ — Кременець — Біла Церква — Ржищів — Канів — Софіївка;
Р-18 Житомир — Попільня — Сквира — Володарка — Ставище;
М-21 Виступовичі — Житомир — Могилів-Подільський;
“Працюємо і над збільшенням оглядовості — розчищаємо узбіччя від чагарників. Завершили нанесення розмітки на двох магістралях: М-07 Київ — Ковель — Ягодин і М-06 Київ — Чоп. Щоденна робота на дорогах також включає усунення наслідків аварій, злив води з проїжджої частини, ремонт огороджень та інші завдання, які забирають чимало часу та ресурсів”, — сказала речниця.
За словами речниці Служби відновлення, дорожні роботи в регіоні виконують дві компанії. Оплату підрядники отримують лише після перевірки якості виконаних робіт
“Гроші можуть бути виплачені підряднику лише після виконання затвердженого переліку робіт і перевірки їх якості. У Житомирській області дорожні роботи виконують компанії “Група компаній “Автострада” та “Товариство з обмеженою відповідальністю “Спец Комплект Постач”. З ними укладені договори на утримання доріг за результатами державних закупівель. Щоб якісно виконати ремонтні роботи й отримати оплату, потрібні не лише відповідні матеріали та дотримання технології, а й суха погода. Плануючи укладання гарячого асфальтобетону чи роботу пневмо-струменевого механізму, орієнтуємося на прогнози синоптиків. Ризик затримок ремонту є, адже вплинути на погодні умови ми не можемо”, — розказала Світлана Чернях-Кондрацька.
Світлана Чернях-Кондрацька пояснила, що пріоритетність ремонтів визначається відповідно до державного стандарту, який зобов’язує забезпечити проїзд дорогами І та ІІ рівнів експлуатаційних вимог і важливими логістичними маршрутам.
“У Житомирській області це дороги з найбільш інтенсивним рухом. Щодо фінансування, то цьогоріч з Державного бюджету України на дороги Житомирщини виділено близько 50% від минулорічного фінансування. Цих коштів недостатньо для повної ліквідації ямковості всіх доріг державного значення. У пріоритеті — військова логістика та евакуаційні маршрути”, — сказала Чернях-Кондрацька.