У перший день обміну за формулою “1000 на 1000”, який відбувся 23 травня, з російського полону повернувся житель села Павлівка Курненської громади, що на Житомирщині, Андрій Бернацький. Чоловік перебував у полоні майже 2 роки. 23 травня, у день повернення в Україну, йому виповнилося 35 років.
Про це у коментарі Суспільному розповіла його сестра Діна Стецюк.
За її словами, зв’язок з Андрієм обірвався 4 липня 2023 року.
“Ми з Андрієм спілкувалися щоденно останні два місяці перед тим, як він потрапив у полон. Він перебував у “гарячій” точці — село Роботине на Запорізькому напрямку. Писав, що там було пекло. І останній раз, коли він написав мені, то зазначив, що не знає, чи повернеться з завдання. І з 4 липня 2023 року він вже не відповідав ні на дзвінки, ні на повідомлення. Я знайшла через інтернет його цивільну дружину Тетяну, бо ми не були знайомі особисто, і вийшла на зв’язок з нею. І тоді ми вже разом почали шукати, дзвонити. У серпні вийшло відео в російських соцмережах, де я побачила чоловіка, схожого за силуетом на Андрія. У нього були зав’язані очі, він стояв на колінах. І потім періодично з’являлися якісь нові нарізки з інтерв’ю з ним, і ми зрозуміли, що він потрапив в полон”, — розповіла сестра воїна.
23 травня Андрія Бернацького звільнили з полону у перший день обміну за формулою “1000 на 1000”.
“Андрій ступив на рідну землю саме у день свого народження. Йому виповнилося 35 років. Він подзвонив спочатку своїй дружині Тетяні, сказав, що вже на території України, і вона одразу зателефонувала нам. А сьогодні (24 травня — ред.) він написав мені, повідомив, що їде на реабілітацію”, — розповіла Діна Стецюк.

Андрій Бернацький
Дружина Андрія Тетяна Кубрякова розповіла про першу розмову з чоловіком після звільнення з полону.
“Мене переповнювали емоції. Я так була рада, бо весь цей час дуже сумувала за ним, мені так його не вистачало”, — сказала Тетяна.
За її словами, Андрій служив мінометником у 65-ій окремій механізованій бригаді “Великий луг”.
“14 жовтня 2022 року Андрій добровольцем пішов служити, захищати Україну. До того він працював керівником служби безпеки в одній із торговельних мереж”, — розповіла Тетяна Кубрякова.
“У Андрія важка історія. Коли він навчався у першому класі, в аварію потрапила його мама. Після цього він з татом переїхав жити з села Майдан у село Павлівку Курненської громади до нашої бабусі. Бабуся виховувала його разом із батьком, з дідусем”, — додала Діна Стецюк.
Раніше Суспільне повідомляло, що під час обміну полоненими за формулою “1000 на 1000” додому повернулися восьмеро військових із Житомирщини.
Що відомо про обмін полоненими 23 травня
Україна та РФ провели перший етап обміну в межах формату “1000 на 1000”, про який домовилися на переговорах у Стамбулі 16 травня. Додому повернулися 390 українців.
Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у своєму Telegram-каналі. За його словами, великий обмін у форматі “1000 на 1000” триватиме три дні — з 23 по 25 травня.
“Дуже важливо повернути всіх, хто в полоні. Перевіряємо кожне прізвище, інформацію по кожній людині. Продовжимо нашу дипломатичну роботу, щоб такі кроки ставали можливими”, — написав президент.
За інформацією Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Україна повернула додому 270 військовополонених та 120 цивільних заручників — три жінки та 387 чоловіків.