1 липня у Житомирській обласній бібліотеці імені Олега Ольжича відкрилася шоста персональна виставка лікарки-косметологині та художниці Валентини Сіденко. Експозиція має символічну назву — “В обіймах літа” — та об’єднує 22 живописні роботи, основною темою яких стали квіти й жіночі образи.

“Я хотіла, щоб ці картини допомогли тим, кому сьогодні важко емоційно. Щоб надихнули, додали світла та внутрішнього тепла”, — розповіла авторка.

Квіти — це візитівка творчості Валентини Сіденко. Вона називає їх найвишуканішим витвором природи, який не перестає захоплювати. Образи жінок, які доповнюють композиції, — відображення її косметологічного досвіду. За словами художниці, щоденне спілкування з жіночою красою природно трансформується у її мистецтво.

Живопис як шлях до себе
Малювати Валентина почала у 2020 році — у складний період життя, коли шукала шлях до емоційного відновлення. Першим інструментом у її руках став не пензель, а мастихін — спеціальна лопатка для об’ємного живопису.
“Кожна картина — це емоція, переживання, момент мого життя. Малюю тільки тоді, коли маю піднесений настрій і внутрішнє світло”, — каже художниця.
В експозиції представлено роботи з авторських серій “Мальви” та “Смак кави”. Улюблена українська квітка — мальва — символізує для мисткині глибоку національну ідентичність, а кава — тепло, довіру та бажання щирого спілкування.

Валентина Сіденко: творчість як терапія
Житомирянка за фахом — лікарка-дерматологиня, випускниця Львівського медуніверситету. Більше 15 років вона професійно займається косметологією. Окрім того, створює прикраси з натурального каміння та моделює одяг. Але саме живопис став тим джерелом натхнення, яке дало їй сили відновитися.
За п’ять років творчої роботи вона провела п’ять персональних виставок і створила понад 150 картин. Вона постійно вдосконалює майстерність, відвідуючи художні курси та майстер-класи.

“Картина — це розмова з полотном. Вона дозволяє мені говорити про те, що відчуваю, кольором і формою”, — ділиться Валентина.
Виставка “В обіймах літа” триватиме у стінах Житомирської обласної бібліотеки імені Олега Ольжича. Вхід вільний.