10 липня перед початком сесії Житомирської облради учні, батьки та викладачі Бердичівського спортивного ліцею прийшли під стіни облради, щоб висловити свою незгоду щодо реорганізації ліцею.
Спортліцей планують перепрофілювати у військовий ліцей з підпорядкуванням Житомирському військовому інституту імені С.П.Корольова.
На цій сесії голосували за внесення змін у раніше прийняте рішення про погодження передачі майна ліцею. В коментарі Суспільному 7 липня виконувач обов’язків голови обласної ради Олег Дзюбенко говорив, що мова йде про технічні зміни, пов’язані з помилкою в реєстраційному номері об’єкту.

Протест проти реорганізації Бердичівського спортивного ліцею

Протест проти реорганізації Бердичівського спортивного ліцею
На сесії представниця батьківської робочої групи Бердичівського спортивного ліцею Ірина Чумак виступила з проханням не реорганізувати ліцей.
“Діти, які там навчаються, зважено пов’язали зі спортом своє життя. Вони займаються спортом двічі на день, і це досить добрий вклад у їхнє спортивне майбутнє. Тому ми просимо, молимо, закликаємо вас не проводити реорганізацію даного закладу. Куди йти дітям, якщо вони хочуть розвиватися тут в Україні, але в них забирають можливість? Чому саме цей ліцей, чому саме це приміщення передається? Хіба немає інших приміщень, які можна привести до ладу і зробити там, що планується?” — сказала Ірина Чумак.

Ірина Чумак
Член постійної комісії з питань бюджету та комунальної власності депутат Житомирської облради Сергій Крамаренко зазначив, що побудова мережі закладів, які готують військових, є частиною загальнонаціональної боротьби українського народу проти агресії РФ.
“У нас потреба в таких закладах (які готують військових — ред.) на 10-річчя вперед. В мирний час ми це питання навіть не піднімали б. В нинішніх же умовах ставити під сумнів інтереси військових це якась крамола. Як на мене, тут сьогодні говорять емоції батьків і колективу. Хочу нагадати, що спортивним цей ліцей став відносно недавно, до цього це був звичайний навчальний заклад. Наразі стоїть питання виховання військової еліти середньої ланки, і ми сьогодні зобов’язані це підтримати”, — сказав Сергій Крамаренко.

Сергій Крамаренко (крайній справа у першому ряду)
Депутатка Житомирської облради Наталія Онуфрієнко з Бердичева виступила проти того, щоб приміщення військового ліцею було в центрі міста.
“До мене, як до депутатки, надійшло звернення від людей. Це важлива для нашої держави в теперішній час установа, але я вважаю, що вона має бути не в центрі міста Бердичева. Також мають бути зважені долі спортсменів, які там навчаються. Ніхто не несе юридичної відповідальності за проєкт рішення, коли буде голосувати, але в подальшому, щоб ви несли моральну відповідальність. Дай Боже, щоб нічого не було, але ми повинні зважено підійти до вирішення цього питання”, — сказала депутатка.

Наталія Онуфрієнко (говорить в мікрофон)
За словами начальника Житомирського військового інституту імені С.П.Корольова Андрія Слюсаренка, після реорганізації спортліцею у військовий навчальний заклад, до роботи в ньому планують залучити всіх нинішніх викладачів та тренерів спортивного ліцею.
“Штат ліцею складатиметься з 91 людини. Зараз він складається з 60 людей. Ми хочемо забрати всіх вчителів загальноосвітнього блоку, всіх тренерів, які мають відповідний досвід. Штатна структура вже погоджена на багатьох рівнях і чекає погодження Головнокомандувача ЗСУ і всіх заступників начальника Генштабу. Ми плануємо повну синергію нашої дуже потужної військово-спортивної бази інституту з об’єктами матеріально-технічної бази ліцею. Це ще більше посилить ефект роботи”, — сказав Андрій Слюсаренко.

Андрій Слюсаренко (крайній справа)
За словами начальника військового інституту, у новоствореному ліцеї ставитимуть за мету налагодити систему таким чином, щоб можна було приймати учнів і після сьомого, і після дев’ятого класів. Наразі єдиним військовим ліцеєм в Україні, який приймає і після сьомого, і після дев’ятого класів, є ліцей Богуна.
На початковому етапі в ліцеї планують приймати 200 учнів, на наступному етапі — до 400. В ліцеї даватимуть повноцінну загальну середню освіту і належну фізичну підготовку з військово-професійною орієнтацією.
Депутати підтримали зміни до рішення 41 голосом із 46 присутніх на сесії. Один депутат проголосував проти, двоє утрималися і ще двоє не голосували.