Реклама
Свіжі новини
ГоловнаУкраїнаПерші укриття за новими стандартами облаштують в закладах освіти Житомира

Перші укриття за новими стандартами облаштують в закладах освіти Житомира

Підпишіться на нас в Google
Додати зараз

Перші укриття за новими стандартами вже наступного року облаштує Житомирська міська рада в закладах освіти міста.

Реклама

Про це 30 листопада повідомив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

У межах співпраці з МОН та Житомирською міською радою, ЮНІСЕФ сприятиме розробленню проєктно-технічної документації та дизайн-проєктів для укриттів у закладах освіти.

“Ми продовжуємо роботу над створенням нових стандартів для будівництва укриттів у закладах освіти. Підписали меморандум про взаєморозуміння з Житомирською міською радою та Представництвом Дитячого фонду ООН UNICEF Ukraine. На сьогодні нам потрібно збудувати приблизно 2,5 тис. обʼєктів. У бюджеті на 2024 рік для будівництва укриттів передбачено державну субвенцію в розмірі 2,5 млрд грн. Зараз кожна громада витрачає орієнтовно 5 місяців на проєктно-кошторисну документацію (ПКД) і приблизно 1—1,5 млн грн на це для кожного закладу освіти. У межах підписання меморандуму будуть розроблені типові проєкти будівництва укриттів, що дозволить громадам скоротити час на ПКД до 1—1,5 міс. і витрачати кошти суто на геологічні роботи із привʼязкою до конкретної місцевості”, – зазначив Оксен Лісовий.

Реклама

Такі проєкти укриттів для шкіл і садочків враховуватимуть потреби дітей і їхні психофізіологічні особливості та відповідатимуть новим державним будівельним нормам.

“Уже у 2024 році перші укриття за новими стандартами облаштує Житомирська міська рада в закладах освіти міста. Надалі МОН сприятиме облаштуванню укриттів по всій країні з використанням цих стандартних проєктів, щоб кожна дитина мала доступ до очної освіти навіть під час війни”, – зазначили в Житомиріській міській раді.

Реклама
Читайте також
Реклама
Реклама
Реклама