Реклама
Свіжі новини
ГоловнаСвітЯк зараз виглядає набережна у Житомирі за 33 мільйони гривень. ФОТО

Як зараз виглядає набережна у Житомирі за 33 мільйони гривень. ФОТО

Підпишіться на нас в Google
Додати зараз

Її будували довго, у декілька етапів. Ще у 2019 році розпочалися роботи з капітального ремонту та благоустрою території набережної річки Тетерів. Під пішохідним мостом зносили чагарники, зрізали здорові дерева, розбирали стару плитку.

Реклама

Набережна зараз

Так було до реновацій

Спочатку очікувана вартість її реконструкції сягала 33,7 млн грн. Згодом в тендерну документацію внесли зміни і вже наприкінці грудня 2018 року управління капітального будівництва Житомирської міськради уклало угоду з переможцем торгів ДП «Фаворит ОПТ» ЗАТ «Фаворит», яке зобов’язалось здійснити оновлення набережної за 16,4 млн грн. Десь приблизно через рік Управління капітального будівництва Житомирської міської ради повідомило про намір доплатити підряднику за реконструкцію набережної ще 16 млн 958,6 тис. грн, а додаткові роботи мали бути виконані до кінця 2020 року.

Початок будівництва набережної у Житомирі

У жовтні 2021 року стало відомо, що підрядник вже готовий здати об’єкт, але у членів комісії є невеликі претензії до якості робіт, отож набережну не готові прийняти в такому стані. Згодом у міськраді повідомили, що підрядна організація всі недоліки виправила, об’єкт готовий до експлуатації і його планують здати до кінця 2021 року.

А вже у листопаді цього року на сайті міської ради оприлюднили проєкт рішення виконкому «Про передачу на баланс виконаних робіт по об’єктах будівництва». Тоді ж обєкт передали на баланс трьом комунальним підприємствам: «Парк», «Міськсвітло» та «Міський інформаційний центр». Він запрацював якраз перед повномаштабним російським вторгненням, а перші відвідувачі на впорядкованому березі Тетерева зявились якраз перед війною.

Реклама

Не зважаючи на затримки із будівництвом та військовий стан, житомиряни полюбили це сучасне місце цивілізованого відпочинку. У теплі дні та у вихідні тут завжди багатолюдно: люди відпочивають сімʼями, невеликими зграйками курсує молодь, скрізь чути галас невгамовної дітвори. Нинішньої весни на оновленій набережній зʼявилося декілька локацій літніх кафе, постійно заповнені спортивні атракціони.

Однак, не обійшлося й без прикрощів. Іноді місцеві вандали обмалювують та обписують різною нецензурщиною альтанки та гранітні плити. На окремих металевих конструкціях листків вже присутні прояви іржі (ймовірно використані неякісні матеріали, нестійкі до корозій), а вздовж берега в деяких місцях видно поломані лавочки. Чомусь зовсім не видно риболовів, зате молодь часто розпиває спиртні напої.

Також серед недоліків житомиряни називають труднощі добирання до набережної (особливо для людей з колясками). З парку спуститися на набережну незручно.

Реклама

Однак, ці «дрібниці» не заважають цьому місцю бути популярним серед житомирян і гостей міста. Деякі житомиряни тут гуляють мало не щодня.

Володимир Суботенко

Реклама
Читайте також
Реклама
Реклама
Реклама