Свіжі новини
ГоловнаПодіїКопенгаген, Данія. ФОТО

Копенгаген, Данія. ФОТО

Цікаві факти про Копенгаген

1. Пам’ятники Г.Х. Андерсену та їх легенди

Андерсену встановлено цілих два пам’ятники. Що цікаво, перша скульптура була встановлена за життя знаменитого письменника.
За задумом на колінах у Андерсена сиділа дівчинка. Це сильно обурило письменника, оскільки він вважав, що його твори не для дітей. Тоді дівчинку звідти забрали. Але зараз туристи самі можуть фотографуватись на колінах у письменника.
Його ім’ям було названо ресторани, вулиці, театри і навіть готелі міста .

2. Бутерброд – король кухні

Бутерброд данці називають “королем кухні”. На одній із вулиць міста є навіть ресторан самих бутербродів під назвою «Ida Devidsen».
Тут відвідувачам пропонують понад 250 видів різних бутербродів. Наприклад, можна замовити собі «Гансу Християна Андерсена» або «Весняне передчуття незаймана». Ось такі пікантні назви зустрічаються у меню цього ресторану.

3. Рідкісна професія – сажотрус

У Копенгагені досі збереглися сажотруси — представники найдавнішої професії. Усього їх працює не більше півсотні і виглядають вони так само, як сотні років тому. Вони всі в сажі, одягнені в чорний одяг, носять чорні циліндри для ручної поклажі.
Робочий день сажотрусу починається близько четвертої ранку. У Данії їх дуже шанують. Навчитися ремеслу сажотруса можна в училищі при Копенгагенському технологічному інституті.

4. Країна хіпі – Християнія

У Данії є так звана Вільна громада Християнія – це ціла країна з населенням тисячі людей. Сюди з’їжджаються усі неформали Землі.
Заснували цю державу хіпі у 1971-му році. Тут є свої закони, прапор і навіть скарбниця. Тут не можна їздити транспортом. За порядком стежать «зелені бригади», замість уряду загальні збори.

5. Пам’ятник русалочці

1913-го року в столиці Данії встановили Русалочку. Точніше, пам’ятник їй. Спонсором став пивний магнат Карл Якобсен. Ця скульптура і сьогодні – візитна картка Копенгагена.
Прообразом для створення статуї стала прима балету Данії – Джульєтта Прайс. Бізнесмен Якобсен любив її без пам’яті. Скульпторові позувала його дружина. Але у статуї видно риси обох жінок.
Деякі мешканці не люблять відомої скульптури Русалочки. Наприклад, феміністки дуже часто збивають голову з пам’ятника, демонструючи протест проти так званого «використання жіночого тіла».

Ваша стаття
Читайте також
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img