Свіжі новини
ГоловнаУкраїнаЧи є у Житомирі цвинтар для тварин?

Чи є у Житомирі цвинтар для тварин?

У Житомирі, як і майже в багатьох інших містах України, офіційних тваринних кладовищ немає, отож існує проблема поховання домашніх улюбленців.

Хоча, зазвичай, містяни ховають їх на околицях, у кущах та лісах, без особливих почестей, але це не вихід і тривати це довго не може. Тому не дивно, що в районі Богунії, на березі річки, житомиряни створили стихійне кладовище домашніх тварин із пам’ятниками та квітами.

Чи є у Житомирі цвинтар для тварин?

У досить непримітному місці під мостом облаштовано кладовище, де ховають домашніх тварин. На деяких могилках написи, пам’ятники, на деяких просто каміння чи земля. Господарі залишають біля могил іграшки чи тарілки загиблих тварин. Загалом, на цвинтарі поховано вже чимало тваринок.

Моя знайома Інна приходить на кладовище не вперше. Вона каже, що тут іноді відчувається присутність тваринок, які тут поховані, через помітний трупний сморід.

– Я сюди приходжу, щоб навідати свого загиблого друга, – пояснює Інна. – Недавно таємно захоронила тут свою кішку, яку дуже любила. Прийшла, загорнула в грунт, місце позначила. Обійшлось без будь–яких витрат, як кажуть, дешево і сердито. Деякі наші домашні улюбленці бувають вірними, тому про них варто пам’ятати, – стверджує колишня господарка загиблої кішки.

Але чому в обласному центрі досі не існує офіційно визначеного місця (кладовища) для захоронення загиблих домашніх тварин?

Із таким запитанням звернувся до відповідних працівників Житомирської міської ради. Мені порадили поцікавитися цією проблемою у КП «Центр захисту тварин» і надали контактний телефон. Однак, за три дні моїх настирних дзвінків ніхто так і не відповів. Відкрив офіційний сайт цієї організації, знайшов один із пунктів, де зазначено, що «підбір трупів загиблих тварин на території міста здійснюється Підприємством (тобто центром) за заявками мешканців міста за номером телефону 0675587768 протягом 1-2 діб, в залежності від графіку роботи та передається до крематорію, відповідно до укладеного договору про надання послуг із кремації трупів та тваринних решток з КП «Автотранспортне підприємство 0628». Ще декілька разів подзвонив по вказаному на сайті телефону, але у відповідь – тиша.

Схоже, чиновників Житомирської міськради ця серйозна проблема мало хвилює, мовляв «не на часі, є проблеми важливіші, війна у розпалі…». Однак, відомо, що виникла вона задовго до 2022 року. Житомиряни роками скаржилися владі, писали петиції, однак, як кажуть, «віз і нині там». Мабуть, у коридорах влади ще не зовсім усвідомили, які загрози життю і здоровʼю людей несе стихія хаотичних захоронень, домашніх тварин, нерозкладені рештки яких попадають у річку та в грунтові води. Вони не лише створюють нестерпний сморід, але й становлять серйозну загрозу довкіллю. І тут своє вагоме слово на захист довкілля і здоровʼя людей мають сказати не лише екологи та епідемологи, але й правоохоронні органи, адже ситуація з кожним місяцем і роком лише загострюється.

Володимир Суботенко.

Читайте також