Свіжі новини
ГоловнаПодіїДепутат Бердичівської міської ради Денис Заремський про владу та безпритульних собак

Депутат Бердичівської міської ради Денис Заремський про владу та безпритульних собак

Проблема безпритульних собак на вулицях міста Бердичева стає дедалі гострішою. Це не лише дискомфорт, а й реальна загроза для жителів: напади, пошкоджене майно, антисанітарія. Але замість того, щоб ефективно вирішувати питання, міська влада ігнорує та заговорює проблему.


Сьогодні місто витрачає значні кошти на так звану “Програму регулювання чисельності безпритульних тварин”, проте її ефективність залишається під великим питанням. З невідомих причин усі бюджетні ресурси спрямовуються на одну приватну клініку, яка колись належала міському голові, та до його обрання на посаду нібито займалася безкоштовною стерилізацією.

Це великі кошти, близько мільйона гривень щороку, які закладаються до міського бюджету. Але якщо програма дійсно працює, то чому проблема досі не вирішена, і на вулицях бігають цілі зграї бродячих собак?

Як депутат міської ради, я вже двічі блокував виділення коштів на цю неефективну програму та ініціював створення робочої групи для вивчення кращого досвіду інших міст. Натомість міська влада вперто ігнорує комплексний підхід до вирішення цього питання. Саме тому я виношу на розгляд Бердичівської громади свою чітку, дієву та реалістичну стратегію.


МІЙ ПЛАН ДІЙ

Комунальний притулок

У місті вже є приміщення та територія, які можна адаптувати під сучасний притулок. Це буде не просто місце для утримання тварин, а самодостатній центр, що надаватиме послуги стерилізації, вакцинації, ветеринарного догляду, грумінгу, готелю для тварин, продажу кормів та аксесуарів. Це допоможе суттєво зменшити витрати міського бюджету.

Масова стерилізація та контроль популяції
Один лише вилов собак – це шлях у нікуди. Щоб зменшити їхню кількість на вулицях, необхідно стерилізувати не менше ніж 70% тварин щороку. Потрібно виділяти більші кошти на стерилізацію, але влада має пост       йно контролювати цей процес, щоб уникнути зловживань зі сторони виконавця даного виду робіт.

Прилаштування тварин у родини та на підприємства
У цивілізованих містах тварин не просто стерилізують – їм шукають нову домівку. Вони можуть жити не лише в сім’ях, а й виконувати охоронні функції на підприємствах, складах, фермах. У нас цим зараз займаються волонтери без підтримки міської влади. Пропоную запровадити систему стимулювання для тих, хто погоджується взяти тварину під свою опіку.

Посилення відповідальності власників тварин

Щоб зупинити безконтрольний викид тварин на вулиці, необхідно запровадити:

  • реєстрацію домашніх собак;
  • – штрафи за недбальство власників;
  • – програму безкоштовної стерилізації для малозабезпечених родин;  
  • – чіткі правила вигулу та утримання домашніх тварин.

Гранти, партнерства, благодійність

Бердичів може залучати міжнародні зоозахисні фонди, співпрацювати з бізнесом і волонтерами для ефективної реалізації програми. Знову ж таки, з цим у нашому місті зараз працюють волонтери, без зацікавленості та підтримки  з боку чиновників.

Ці заходи вже успішно працюють у багатьох містах. Бердичів також може стати безпечним містом як для мешканців, так і для тварин. Я готовий ініціювати ці зміни та контролювати їхню реалізацію. Перші кроки зроблено, але без політичної волі Бердичівського міського голови та виключення корупційної складової зі сфери стерилізації і вилову безпритульних тварин проблему не вирішити.

Час діяти! Разом ми зробимо Бердичів безпечним для людей і гуманним до тварин!

Депутат Бердичівської міської ради Денис ЗАРЕМСЬКИЙ

Читайте також