Свіжі новини
ГоловнаПодіїУ Житомирі студенти-«кіношники» вразили творчим звітом та фотовиставкою

У Житомирі студенти-«кіношники» вразили творчим звітом та фотовиставкою

У просторіччі їх називають «кіношниками», це фахівці сфери телебачення, кіно, відео,  та фото виробництва. У Житомирі єдиний навчальний заклад, де готують таких спеціалістів – Житомирський фаховий коледж культури і мистецтв імені Івана Огієнка. Нещодавно в обласній  універсальній бібліотеці імені Олега Ольжича пройшов традиційний щорічний звіт студентів і викладачів спеціальності «Аудіовізуальне мистецтво і виробництво» цього коледжу.

Студенти презентували свій найкращий творчий доробок: фотоінсталяції, відеофільми, роботи документального, ігрового та пізнавального кіно. Учасники зустрічі мали змогу переглянути розгорнуту фотовиставку студентських робіт, що була розміщена в просторих залах обласної бібліотеки. Фотоілюстрації вражають своєю самобутністю, гострим відчуттям сьогоднішнього тривожного часу й теми різнопланові: від  суворих воєнних до витончених – пейзажних. 

Приємно вразили присутніх студентські фільми під загальною  композицією «Ловці світла». Найбільше сподобались глядачам: відеофільм  «Соломяне золото» (автор Юліана Калашнікова) та ігровий фільм «І чорт тобі у поміч…» (автор Марія Весельська)

  • Проведення таких творчих звітів – найкраща можливість із  досягненнями майбутніх професіоналів фото, кіно та відео галузі, оцінити їх творчі здібності, – зазначає голова циклової комісії коледжу Вʼячеслав Майборода. – Не зважаючи на військовий стан, ми все ж працюємо офлайн, тобто в очному режимі. У нас багато практичних занять, фото і відеозйомок. Дистанційно все це  охопити і вивчити було б, мабуть,  не можливо. Навчатися у нас не просто, тому поступають до нас  переважно  студенти, які  по-справжньому захоплюються відео та фотомистецтвом. Це творчі професії, отож без фантазії, без захоплення, без імпровізації тут ніяк не обійтись.

Не секрет, що переважна більшість випускників нашого факультету, після закінчення коледжу відразу знаходять роботу в різноманітних студіях, на телеканалах, рекламних агентствах і т.п. А ще 30-40% випускників  вступають до вишів і продовжують навчання, чимало із них вже стали магістрами і навіть членами кінематографістів України. Навіть сьогодні, під час звіту, до мене підходив директор міської станції дитячої творчості і запропонував деяким нашим випускникам роботу, окремі із них вже відгукнулися на цю пропозицію. А деякі наші студенти вже працюють або, так би мовити, підпрацьовують по спеціальності, вони пройшли переддипломну практику та перейшли на індивідуальний план навчань, поєднуючи роботу і навчання в коледжі.

      Можливо не зовсім доречно про це говорити, але наших студентів останнім часом стали все частіше «перехоплювати» деякі житомирські та київські вузи і ці перехоплення нам не завжди подобаються, адже ми хотіли б, щоб студенти закінчили навчання в коледжі, отримали диплом і тоді вже далі поступали у виші.  Відомо також, що випускників нашого факультету охоче беруть на роботу столичні телеканали,  фото та телестудії, адже у  коледжі ми даємо високу професійну підготовку майбутнім відео операторам, режисерам, монтажерам та фотографам і про це знають не лише студенти і викладачі, – резюмує Вячеслав Майборода.

До речі, виставка кращих фоторобіт студентів Житомирського фахового коледжу культури і мистецтв імені Івана Огієнка буде діяти в обласній універсальній бібліотеці до кінця квітня. Усі бажаючі можуть її відвідати.

Володимир Васильчук

Читайте також