Свіжі новини
ГоловнаДумкаЧому ВВП на душу населення в Єгипті в 2,5 рази вищий ніж...

Чому ВВП на душу населення в Єгипті в 2,5 рази вищий ніж в Україні?

Не можу заспокоїтися після “воєнного цензора” Гетманцева, та хочу ще декілька слів сказати про нашу економіку та податкову систему.

Оскільки я цим питанням займаюся понад 10 років, працював в робочих групах податкового комітету та міністерства фінансів, чудово знаю, хто саме створив умови, в яких ми з вами живемо.

Перш за все це міністри фінансів від Яресько до Марченко. Без їх погодження жоден закон не міг бути прийнятий парламентом і підписаний президентом. Також в цьому брали участь замміністрів, у Яресько це була Макеєва, у Марченко це Воробєй. Обидві ненавидять дрібних підприємців. Як сказав у 2015 році Гетманцев “Упрощенка это гангрена, которую нужно выжигать каленым железом”.

Активними учасниками створення умов податкового життя була і є організація Томаша Фіали ЦЕС, в яку увійшов “реформатор” Іван Міклош, а також низка “експертів”, робота яких вилилися в блокуванні реформи заміни НПП на ПнВК, а також прийняття закону 3357 “Про податкову лібералізацію”, який ліквідовував податкову міліцію, спрощував ведення підприємницької діяльності для фізосіб.

ДФС мала зникнути, але продовжив життя міліції премʼєр на самокаті Гончарук своїм власним підписом. Потім це вже був БЕБ, очільника призначив Милованов. Їм став екс-очільник податкової міліції.

І ось ми тут, на 150-му місці в рейтингу економічної свободи. Що робить нормальний уряд, коли в країні знищено підприємництво? Приклад Єгипту:

Пише Slava Cherkashyn

Одним із наративів сучасної української політики мобілізації доходів є теза про мінімальне поширення спрощеної системи у податкових системах світу через широку можливість зловживань. Тому вважаю за свій обов’язок інформувати про кожен новий спеціальний режим оподаткування для підтримки малого бізнесу. На черзі Єгипет, де минулого тижня Президент країни підписав три нові закони для підтримки малого бізнесу в рамках спрощення податкового адміністрування та процесу подання декларацій, надання більш чітких механізмів вирішення спорів.

Серед іншого один із Законів пропонує для мікропідприємств заміну низки податків та зборів єдиним податком із обороту. Ставки та діапазони нового податкового режиму залежно від річного обороту (діє як диференційований ПДФО):

– до 500 тис єгипетських фунтів (до 412 тис грн) – платимо 0,4%

– від 500 тис до 1 млн фунтів (до 824 тис грн) – 0,5%

– від 1 до 2 млн фунтів (до 1,65 млн грн, майже аналог нашої першої групи УСН) – 0,75%

– від 2 до 3 млн фунтів (до 2,47 млн ​​грн) – 1%

– від 3 до 10 млн фунтів (до 8,2 млн грн, аналог третьої групи платників єдиного податку) – 1,25%

– від 10 до 20 млн фунтів (до 16,4 млн грн) – сплачуватимуть податок за ставкою 1,5%.

ВВП на душу населення в Єгипті в 2,5 рази вищий ніж в Україні (14,6 проти 5,7), проте жодних 6% або більше з обороту там, вибачте за тавтологію, з малого бізнесу збирати не збираються.

Якби цапа-відбувайла можна було ще й доїти! (Станіслав Єжи Лец).

Павло Себастьянович

Читайте також