Свіжі новини
ГоловнаКультураЖитомирський дитячий оркестр “Rihter Kids” відзначив перший рік: 90 репетицій, 50 годин...

Житомирський дитячий оркестр “Rihter Kids” відзначив перший рік: 90 репетицій, 50 годин музики і перший закордонний виступ

Рік тому, у квітні 2024-го, у Житомирі з’явився унікальний музичний проєкт — дитячий оркестр “Rihter Kids”. Вже сьогодні цей колектив, що об’єднав 35 юних музикантів, готується до першого європейського виступу та має за плечима десятки годин репетицій і п’ять концертів, частина з яких — благодійні.

Оркестр, що об’єднує дітей, родини і місто

Керівник “Rihter Kids” Євген Шестаков в ефірі Українського радіо Житомир розповів: оркестр став не лише творчим майданчиком, а й точкою опори в часи війни. Серед учасників — діти з родин військовослужбовців, новачки музичних шкіл, учні з різним рівнем підготовки.

“Через музику діти знаходять спільну мову, мотивуються, дружать і навіть закохуються. Це маленьке культурне середовище в серці міста”, — ділиться Шестаков.

90 репетицій, 5 концертів і 200 тисяч гривень для ЗСУ

За рік колектив провів близько 90 репетицій — це понад 50 годин живої музики. Частину виступів “Rihter Kids” провели спільно з іншими колективами, але були й сольні концерти.

Особливою стала благодійна ініціатива напередодні Нового року: спільно з військовим оркестром діти зібрали і передали допомогу для українських захисників на суму 200 тисяч гривень.

Успіхи, підтримка міста і перший європейський виїзд

Оркестр з’явився завдяки ініціативі управління культури Житомирської міської ради. Євген Шестаков зізнається: спершу мав сумніви — зібрати дітей з різних шкіл, які часто конкурують, було непросто. Та за рік вдалося створити справжню спільноту, де панує мотивація і взаємопідтримка.

Першу річницю колектив відзначив символічно — репетицією повної концертної програми. Сім творів із неї “Rihter Kids” виконають під час першого закордонного виступу — на фестивалі в польському місті Плоцьк, побратимі Житомира.

“Rihter Kids” — це про майбутнє

“Ми не просто граємо музику — ми формуємо нову культурну традицію. Мрію, що одного дня Житомир знову матиме свій симфонічний оркестр. І, можливо, хтось із цих дітей стане його основою”, — резюмує Шестаков.

Оркестр продовжує розвиватися і відкрити двері для нових учасників, що хочуть долучитися до творчої справи — на благо культури і громади міста.

Читайте також