24 травня до Малина прибули рідні та близькі загиблих бійців 10-ої ОГШБр Едельвейс” ЗСУ, котрі навесні 2022 року мужньо боронили від ворога Малинщину, потрапили у полон чи вважаються зниклими безвісти.

На їх честь у Малині перейменовано одну з вулиць міста, висаджено Алею пам’яті, а в Малинському фаховому коледжі створені солідні тематичні експозиції в Музейному комплексі та Світлиця слави 10-ої ОГШБр.

Заходи розпочалися з підняття Державного прапора України, хвилини мовчання та покладання квітів до пам’ятного знаку “Борцям за волю України” на території Малинського фахового коледжу.

Участь у дійстві окрім поважних гостей, представників 10-ої ОГШБр, духовенства, викладачів коледжу, громадськості, жителів громади, молоді, військового духового оркестру також взяли й Малинський міський голова Олександр Ситайло, секретар ради Василь Майстренко, директор коледжу, доктор сільськогосподарських наук, професор, заслужений лісівник України Ігор Іванюк.



— Колектив коледжу дуже вагому увагу приділяв і приділяє патріотичному вихованню молоді, — зауважив директор Ігор Іванюк. — “Едельвейси” — справжня гордість усієї України, з якими в закладу склались дружні відносини з початку російсько-української війни. Створено експозицію в музейному комплексі, світлицю Слави, відбуваються цікаві патріотичні заходи, зустрічі, бесіди та лекції. Викладачі, студенти та батьки неодноразово надавали допомогу бійцям “Едельвейсів”, котрі нині боронять всіх нас на передовій. Тому, напевно, й симвоічно, що 23 травня, з нагоди Дня Героїв, саме до Малинського фахового коледжу завітали родини загиблих цієї уславленої бригади ЗСУ, щоб належним чином ушанувати їхню пам’ять і віддати шану. Зі свого боку ми зробили все належне, щоб наші поважні гості знали про коледж із майже 100-річною історією, згадували про нього позитивно та могли будь-коли сюди ще приїхати.
Затим присутні відвідали музейний комплекс та Світлицю слави 10-ої ОГШБр коледжу, переглянули документальний фільм, про героїзм і хоробрість “Едельвейсів”, зробивши висновок: світла пам’ять про Героїв житиме назавжди в наших серцях.


Потім ушанувальні заходи перенеслись на Алею Героїв нового міського кладовища Малина, де була відслужена літургія за загиблими Героями.

Продовжилось дійство за участі всіх її учасників мирною пішою ходою від погрудля Тарасу Шевченку до центральної площі — Соборної і акцією підтримки на честь загиблих Захисників-Героїв, а також нагадуванням про тих, хто й досі перебуває в полоні чи вважається безвісти зниклим.

На площі лунали звуки військового духового оркестру “Едельвейс”, що навіювали сум і гордість за наші ЗСУ водночас.
Було чимало теплих і щирих обіймів, спогадів, думок, закликів про те, щоб всі знали і пам’ятали: якою дорогою ціною українці платять за свою Перемогу, незалежність і свободу.

Вічна шана і пам’ять про Героїв — жива і житиме доти, поки про них пам’ятають і вшановують їх усіх.
Будь проклята війна, що принесла в Україну сльози, горе, біль утрат, розруху, біду…
Ніколи не забудемо подвигу кожного з Героїв!
Пам’ятаємо!
Богдан ЛІСОВСЬКИЙ
Фото з сайту міськради та пресслужби коледжу








