Кажуть, що газети, як і люди – доти живі, поки про них пам’ятають. Саме таку мету – зберегти пам’ять про найстаріше в області друковане видання – переслідував автор книги «Газета «Житомирщина»: віхи історії» Сергій Бовкун, відомий журналіст та історик, колишній працівник редакції газети.

На жаль, видання, якому присвячена ця книга, вже не існує. Останній випуск «Житомирщини» відбувся 29 грудня 2023 року. Газета започаткована ще у 1919 році, яка виходила навіть під час другої світової війни, нинішній надскладний час пережити не змогла, що у багатьох її прихильників викликало справжній шок.

Варто зазначити, що для цієї книги ніхто спеціально спогадів і статей не писав, автор шукав і знаходив їх сам серед архівних матеріалів, підшивок різних років і загалом над створенням книги невтомно працював більше двох років. Здебільшого були використані газетні матеріали, що друкувалися у ювілейні роки «Житомирщини». У цих статтях тодішні журналісти досліджували цікаві факти з історії газети, розкривали особливі секрети її успіху.

За задумом автора, книга «Газета «Житомирщина»: віхи історії» присвячена усім, хто творив це видання упродовж 104 років. І цей період був не лише довгим, а й насиченим і яскравим, сповнений самовідданої праці колективу задля майже безупинного інформування жителів області про події і факти її суспільного життя.

Вчора у просторих залах Житомирського літературно-меморіального музею В.Г. Короленка зібралися прихильники і поціновувачі періодичного видання, колишні працівники редакції різних періодів, громадські кореспонденти і дописувачі, багаторічні передплатники і спонсори на презентацію книги. Автор Сергій Бовкун коротко ознайомив присутніх із змістом книги, її творчо-пізнавальним наповненням. А потім було тривале обговорення, під час якого майже всі виступаючі відмітили, що газета «Житомирщина» була відображенням цілої епохи, про яку не слід забувати.
Володимир Васильчук
