Свіжі новини
ГоловнаУкраїнаБрудні гроші київської влади

Брудні гроші київської влади

Ажіотаж навколо банку “Січ” пов\’язаний геть не з мерією Києва.

Головна історична роль банку в тому, що готель “Дніпро” у самому центрі Києва купили за гроші… Національного банку.

Нагадаю, 7 вересня 2021 року тодішній голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко відрапортував, що готель приватизовано за рекордную суму – 1,1 млрд грн. Начебто покупці – це нові багатії від кіберспорту, тому про них ніхто нічого не знає, але вони перемогли топ-конкурентів зі списку Forbes. Було багато бла-бла, суксес-перемога, але насправді фактів було три:

– продаж був сумнівним, а покупець непрозорим
Були різні версії. Комусь за спиною ТОВки проглядалися бандити, які вже давно обрали готель за свою резиденцію. Дехто навіть називав “лужніковське” угруппування Бабакова – це виглядало особливо цинічно на тлі заяв Сенниченка про неприпустимість участі росіян у приватизації. Хтось бачив банальну прокрутку грошей невдахами приватизаторами. Хтось писав, що “Дніпро” купила букмекерська компанія “Parimatch”. Головне в тому, що ми ніколи не дізналися, хто саме.
– влада відмовлялася перевіряти походження переможця конкурсу.
Від президента до ФДМ усі стверджували, що продаж прозорий (брехня) та нічого перевіряти не потрібно. Справу зам\’яли у стилі “трухін”. Дуже легко ховати кінці у воду, коли у владі монополія, і “свої люді” очолюють абсолютно усі гілки влади. Як бачимо з новини, НАБУ примусили відкрити справу. Але я даю 100% гарантії, що ніхто не може примусити НАБУ розкрити правду.
– найголовніше!!! Готель “Дніпро” купили за гроші, які “надрукував” НБУ

Думаєте, багатій від крипти купив за свої? Даремно. НБУ надав банку “Січ” рефінансування на майже $40 мільйонів, а банк “Січ” дав кредит новому покупцю. У перекладі, якщо маєш зв\’язки – тобі не треба грошей і навіть не треба підтверджувати свою особистість. Принцип “друзям – все, ворогам – закон” цілком нормально працює за часів Зеленського, як і за часів його попередників.

Влада на 100% брала участь у цій оборудці. Можу навіть припустити, що саме після цього розпочався величезний проект “друкування” грошей на “Велике будівництво”.

Тепер головне питання. Уявімо, що ви – кіберспортсмен. Чи можете Ви прийти з вулиці отримати від Нацбанку безкоштовно $40 мільйонів, щоб купити улюблений готель? Ні. Це – неринкова угода.
Чи могла така оборудка відбутися без особистої згоди голови НБУ Кирила Шевченка? Ні. Він та його правління надали свою письмову згоду, розмивши відповідальність завдяки збоченому принципу “колегіальної безвідповідальності”.

Звісно, Шевченко має справку. Він “надрукував” $40 мільйонів не сам – йому напевно зателефонували з Офісу президента. Таку саму справку мав сумнозвісний голова “Ексіму” Євген Мецгер та уся наглядова рада “Укрексіму”, які видали кредит під скандальний Sky Mall.

Але що я хочу сказати. Брудні вчинки переслідують людину все життя. Кожен з нас має справки, чому ми були “змушені” зробити те чи інше. Проте, надав рефінансування саме Шевченко. І влаштовав цирк навколо банку “Січ” саме Шевченко. Йому пхати цю каменюку і далі.

Сергей Лямец

Вищий антикорупційний суд зобов\’язав НАБУ внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про ймовірне зловживання владою та службовим становищем головою Фонду державного майна Дмитром Сенниченком під час продажу державного ПрАТ “Готель “Дніпро”.

Про це повідомляють “Наші гроші” з посиланням на ухвалу ВАКС від 7 вересня.

“Таку ухвалу ВАКС виніс 7 вересня у відповідь на скаргу адвоката Ольги Колесник.

У скарзі було сказано, що в кінці серпня клієнт адвоката Колесник направив до НАБУ заяву про можливе вчинення злочину під час продажу 100% акцій столичного готелю “Дніпро”. Заяви також були надіслані до Офісу Генпрокурора та ДБР. У них було вказано, що 15 липня ФДМУ провів аукціон з продажу готелю, за його результатами договір куплі-продажу було укладено з ТОВ “Смартленд”, що запропонувало 1,10 млрд грн.

Заявник вказав, що при цьому в довідках фірми та в ЗМІ були названі різні бенефіціари, а також було порушено положення законодавства про приватизацію в частині залучення кредитних коштів”, – йдеться у повідомленні.

Суд встановив, що за КПК слідчий або прокурор повинні протягом доби після отримання заяви про вчинення кримінального правопорушення внести відомості до ЄРДР. При цьому від слідчого або прокурора не вимагається оцінка обґрунтованості заяви, а тільки фіксація наданих фактів.

У суді вирішили, що заява містить об\’єктивні дані про вчинення правопорушення та зобов\’язала НАБУ внести дані до ЄРДР.

Зазначається, що перед тим, як перерахувати кошти за об\’єкт, компанія-переможець приватизаційного аукціону готелю “Дніпро” – ТОВ “Смартленд” – уклала кредитний договір з АТ “Банк Січ” на умовах відкриття кредитної лінії.

За даними Smida, 16 вересня 2020 року позачергові загальні збори акціонерів “Банк Січ” погодили виділення “Смартленд” кредитної лінії на суму 1,05 млрд грн під 9% річних на 10 років. Заставою став депозит поручителя, назва якого не вказана.

У той же день акціонери “Банк Січ” погодили залучення коштів Нацбанку за Генеральним кредитним договором на загальну суму 1,50 млрд грн.

“Дане рішення стосується як суми щодо окремої заявки, так і загальної суми правочинів, що можуть бути укладені з Національним банком України за операціями з рефінансування в межах відповідного Генерального кредитного договору та не погашені АТ “Банк Січ”, – йдеться у повідомленні банку.

За даними НБУ, в липні-вересні “Банк Січ” отримав рефінансування на 224 млн грн. Після цього 14 вересня була завершена оплата купівлі “Дніпра”.

“Закон “Про приватизацію державного і комунального майна” дозволяє придбати об’єкт за кредитні кошти. Але учасник торгів має повідомити про кредитора та документально підтвердити, що він бажає розглянути можливість кредитування в разі обрання цього учасника переможцем аукціону. В оприлюднених в “Прозорро. Продажі” документах “Смартленд” відсутня згадка про потенційних кредиторів.

У фінзвіті підприємство лише вказало, що його активи за минулий рік склали 5,55 млн грн, весь дохід від реалізації продукції – 8,20 млн грн, а чистий прибуток – 667 тис грн. При цьому, тільки для участі в аукціоні потрібно було заплатити суму на рівні річного доходу компанії – 8,09 млн грн, що свідчило про необхідність залучення кредитних коштів”, – пише видання.

“Основними акціонерами АТ “Банк Січ” є Андрій Мельник, Олег Баланда та Валерій Раздорожний. Раніше НБУ повідомив, що фактичним контролером “Банк Січ” є екс-керівник “Родовід-банку” Денис Горбуненко. Він також відомий як власник кіпрської “Raga Establishment Limite”, пов’язаної з Сергієм Льовочкіним. Нині в даних НБУ прізвище Горбуненка відсутнє”, – зазначають “Наші гроші”.

Засновниками ТОВ “Смартленд” вказані Максим Терещук та ТОВ “Айс Таун” Олексія Ігуніна.

Залиште свій коментар
Ваша стаття

Читайте також

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img