Підсумки реалізації оновленого предмета «Захист України» на Житомирщині, який дає змогу старшокласникам і старшокласницям не лише здобувати базові знання з національної безпеки, а й формувати реальні навички, необхідні в умовах сучасних викликів.
У закладах освіти області вже створено 63 осередки викладання цього предмета:
51 – у школах,
1 – у ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою,
8 – у закладах професійної (професійно-технічної) освіти,
3 – у закладах фахової передвищої освіти.
Уже сьогодні 40 осередків відповідають новим державним вимогам щодо обладнання. Вони забезпечені відповідно до переліку, затвердженого МОН, а також облаштовані згідно з рекомендаціями проєктного офісу «Оновлення програми предмета “Захист України”», що реалізується за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну». Саме у цих просторах учні навчаються за новою модельною навчальною програмою.
З 1 вересня 2025 року планується повноцінний запуск усіх 63 осередків. Здобувачі освіти опановуватимуть як теоретичні знання, так і практичні навички — від домедичної допомоги до тактичної підготовки й управління дронами.
Навчання забезпечують 102 педагоги, з яких 23 — ветерани, що привносять у викладання цінний досвід.
Суттєву роль у підготовці кадрів відіграє Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, який спільно з ТОВ «Ліга сприяння обороні» організував підвищення кваліфікації для 214 викладачів. Також у Рівному проходить підготовка 6 супервізорів, які працюватимуть із педагогами Житомирщини.
Впровадження оновленої програми «Захист України» — це не просто освітній компонент. Це – виховання громадян, здатних діяти, допомагати, захищати. Це – стратегічна інвестиція у майбутнє держави.